Gość: sebastian
2012-04-06 13:56
system HVAC plus pompa ciepła
Witam,
potrzebuję pomocy bo nie wiem jak podejść do tematu chłodzenia i grzania w systemie HVAC.
Sprawa jest następująca:
wykonana jest instalacja HVAC w centrum handlowym (nie otwartym jeszcze) i zgodnie z wymogami dotyczącymi poszczególnych pomieszczeń ogrzewać i chłodzić należy pompą ciepła podłączoną do przewodów systemu HVAC.
Lokali jest sporo jeszcze nie ukończonych, a ja staram się pomóc znajomemu w tej ciężkiej przeprawie.
PC zainstalowana będzie pod sufitem na wys. ok 4m, wentylacja pomieszczenia będzie mechaniczna.
Interesuje mnie pompa ciepła najlepiej pracująca na powietrzu recyrkulacyjnym. Moc chłodznicza ok 5kW, grzewcza ok. 1kW.

pozdrawiam
Sebastian

Gość: mac
2012-04-06 21:02
Re: system HVAC plus pompa ciepła
coś chyba nie tak
Gość: csw
2012-04-08 00:00
Re: system HVAC plus pompa ciepła
i zarządca pozwoli ci zainstalować swoja pompę ciepła trochę dziwne zwłaszcza że to centrum handlowe. tam jest projekt i ma być zgodne z projektem konkretna firma moce i koniec.
Gość: sebastian
2012-04-09 16:30
Re: system HVAC plus pompa ciepła
no właśnie trochę dziwny ten system jest :/
wszystkei instalacje są doprowadzane tylko do "granicy" lokalu i resztę wykonują właściciele we własnym zakresie na podstawie swoich indywidualnych projektów.
Gość: profil
2012-04-12 15:30
Re: system HVAC plus pompa ciepła
Kolega, to co nazywasz instalacją HVAC - to jest pętla wodna o parametrach wody zawzwyczaj 33/38 stC dla lata - do nie podłączasz urządzenie "pompa ciepła" woda-woda czyli klimatyzator ze skraplaczem wodnym - w centrach w 80% w Polsce zastosowane są dwaj producenci, Lennox lub Carrier - urządzenia obu pochadzą z tej samej fabryki w chinach - Climaster. I jak już zauważył poprzedni forumowicz- zazwyczaj w podręczniku najemcy dla centrum jest dokładnie opisany ten produkt- albo lepiej pochwal się które to centrum to będzie łatwiej