Gość: Jan
2007-01-30 00:00
spalanie miału w kotłach CO
Poszukuje kogoś z kim mógłbym się wymienić doświadczeniami (albo raczej nabyć doświadczenie) w paleniu w kotle miałowym górnego spalania.
Posiadam kocioł firmy Protech z sterownikiem i nadmuchem.
Mam taki problem, czasami spalanie odbywa się całkowice i równomiernie a czasami nie chce się palić, powstają kratery, nie spala się zupełnie i wogóle nie chce się palić-przygasa. Dotyczy to miału z tej samej dostawy.
Proszę a nawet błagam o porady.
Gość: andrzej
2007-03-02 00:00
Re:spalanie miału w kotłach CO
Witam . Mam piec mialowy firmy Tilgner z Pleszewa i powiem szczeze ze takich jaj to nie slyszalem w mojm po zaladowaniu pieca 10min odpalam i po 24do 30 godz otwieram ijest pięknie wypalony zuzel. nigdy nic takiego mi się nie przydazylo pomyslimy co moze byc sprawcą podajzewam sterownik ustaw tak p1-czas przedmuchu 4 sek p2-czas pomiędzy przedmuchami 140sek p3-dmuchawa ma się zalanczać do przedmuchu na 2 zakresie silny przedmuch ja tak mam od 8 lat i nie marzekam , moze zla jakosc paliwa kup worek eko groszku i przemienszaj z mialem przekonasz się , mial na wiezchu wyrównaj dby opadal równo moze za mokry, odpisz czy cos noje rady pomogly. Pozdrawiam
Gość: hydro-instal
2007-10-09 00:00
Re:spalanie miału w kotłach CO
jeden z moich klientow przestal moczyc mial. ku mojemu zdziwieniu zadzwonil i mnie zprosil zebym zobaczyl rezultaty, to co zobaczylem bylo dla mnie zaskoczeniem poniewaz piec nie jest tak strasznie okopcony i wszystko lepiej sie wypala, ile trzeba stracic ciepla zeby woda odparowala.
Gość: arek
2007-10-19 00:00
Re:spalanie miału w kotłach CO