Gość: Leszek Leszek
2011-12-21 23:17
rekuperator TYWENT
Witam,

chciałbym się spytać czy jest ktoś kto użytkuje (lub kto zna kogoś kto ma, lub ktoś kto zakładał) rekuperatory firmy tywent (a najlepiej zwc-d).
Niestety w sieci znajduję same opinie sprzed kilku lat, gdzie pisze się o papierowych wymiennikach i własnych wentylatorach, tymczasem obecnie widzę że stosują aluminiowy wymiennik heatex i wentylatory ebm. Żeby dowiedzieć się dokładniej napisałem do firmy tywent i w modelu zwc-d stosują wentylator D2E146-HS97-03
http://www.ebmpapst.com/en/products/centrifugal-fans/forward-curved/dual-inlet/dual_inlet_detail.php?pID=102129 />
czy samo wykonanie jest rzeczywiście takie słabe - zaznaczam, że estetyka typu "styropian na wierzchu" nie jest moim zdaniem na tyle istotna aby dopłacać 3k zł.
Chciałbym się dowiedzieć na temat tego co istotne - tzn, czy reku będzie źle pracować, za głośno pracować, czy będą nieszczelności itp - bo czytając opinie które udało mi się znaleźć można wywnioskować że te rekuperatory to samo zło, ale nie ma opinii osób które z nimi miały realnie do czynienia.

Dzięki
Gość: BARBOR
2011-12-22 13:53
Re: rekuperator TYWENT
zachęcam do zapoznania sie z ofertą www.barbor.biz pomożemy, doradzimy
Gość: NA
2011-12-23 15:59
Re: rekuperator TYWENT
TO NIE TAK ..........
Gość: csw
2011-12-25 10:49
Re: rekuperator TYWENT
silnik jak najbardziej w porządku 6 biegów co do wykonania rekuperatora nie pomogę nie widziałem i nie będę oceniał ,ale jężeli wszystko jest zmontowane szczelnie i na wymienniku HEATEX to powinno działać :). Warto dopytać o wkład letni albo czy jest by pass