Gość: iksik
2008-08-29 00:00
przewody w świetliku z rur PCV
witam,
otrzymałem ostatnio taka opinie od kominiarza (kamienica, najwyzsze pietro):
"przewody XXX (dwa) wybudowane są w świetliku z rur PCV - nieprawidłowo"
jest to o tyle dziwne ze w ciagu 7 wczesniejszych lat (7 kontroli) nikt nigdy sie do tego nie przyczepil. w mieszkaniu NIE MA gazu, wiec nic nie jest spalane, przewody sluza jedynie wentylacji i prowadza z mieszkania bezporsednio na dach (najwyzsze pietro)
prosilbym o pomoc w wyjasnieniu tego, co powinienem zrobic? dziekuje
Gość: ziomalek
2008-09-02 00:00
Re:przewody w świetliku z rur PCV
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)
§ 267. 1. Przewody wentylacyjne powinny być wykonane z materiałów niepalnych, a palne izolacje cieplne i akustyczne oraz inne palne okładziny przewodów wentylacyjnych mogą być stosowane tylko na zewnętrznej ich powierzchni w sposób zapewniający nierozprzestrzenianie ognia.