Gość: autohitczesci
2008-02-04 00:00
prawidłowy montaż kratek wentylacyjnych?
Witam.Proszę o poradę w jakiej odległości od sufitu muszą być zamontowane kratki wentylacyjne.Miałem obniżany sufit i teraz kratki są pod samym sufitem.Proszę o poradę,ponieważ sam nie jestem pewny czy obniżyć kratki ,czy tak zostawić.Słyszałem że w zimę dużo ciepła ucieka poprzez źle wykonaną wentylację.Z góry dziękuję za porady.
Gość: pomocny
2008-02-05 00:00
Re:prawidłowy montaż kratek wentylacyjnych?
HeHe. Ale ty koleś masz problemy. 3,31cm od stropu. No przecież kolego zadałeś durne pytanie.
Gość: Paweł
2008-02-06 00:00
Re:prawidłowy montaż kratek wentylacyjnych?
Rzeczywiście kratka pod samym sufitem podwieszanym w przypadku ogrzewania to dość nieszczęśliwe rozwiązanie. "Pomocny" ma trochę racji - nie ma jednoznacznej recepty na odległość kratki od sufitu - ważniejsza zawsze jest wysokość mierzona od podłogi (strefy przebywania). Jeśli kratki mają ruchome lamelki to skieruj je zimą pod kątem około 45 stopni w dół. W lato przy chłodzeniu lepsze będzie skierowanie strumienia "pod sufit". Na przyszłość polecam bardziej zaawansowane rozwiązania, np. kratki z automatycznym woskowym siłownikiem termostatycznym jakie ma w ofercie HIDRIA IMP Klima !!
Gość: S MARC
2008-02-07 00:00
Re:prawidłowy montaż kratek wentylacyjnych?
Ee tam, cały Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Gdańsku nie ma ani jednej kratki wentylacyjne w całym budynku dyrekcyjnym i kominiarz co roku sprawdza tam wentylację! Jest dobra- odebrał to przecież fachowiec. Tylko inspektorzy pism nie rozumieją - kwasica mózgów! Kto by zastanawiał się nad tym jak działa wentylacja bez komina i kratek wentylacyjnych jak jest jej odbiór!