Gość: Skiping
2008-01-11 00:00
pomoc
Siemka
mam problem z wentylacja w domu opary z kuchni nie są wycinane
na zewnątrz zaś dym z kominów sąsiadów jest wciągany do środka domu proszę o pomoc pilnie
POzdrawiam
Gość: piotr d.
2008-01-12 00:00
Re:pomoc
prawdopodobnie masz zbyt szczelny budynek i z tego powodu powstaje ciąg zwrotny kominów (budynki po termomodernizacji tak się zachowują)
Gość: S MARC
2008-01-12 00:00
Re:pomoc
Skiping, to jest zemsta NEWTONA za "wentylację grawitacyjną". Kkp odbiera Newtonowi prawa autorskie do odkrycia grawitacji! Ja bym podłączył tam spaliny gdzie ciągnie! Może jakaś rura kominowa jest grawitacją do dołu?
Gość: skiping
2008-01-13 00:00
Re:pomoc
to co mam zrobić zęby temu zaradzic
Gość: Skiping
2008-01-15 00:00
Re:pomoc
A co to za dom? Opisz go, to może ktoś to zrozumie?
takich jak Ty jest większość w Polsce. Jak byś zamówił karetkę pogotowia z Łodzi, to nie miał byś problemu. A tak masz, bo musi Ci wystarczyć opinia kominiarza. A to przeważnie to samo co i Ci "łowcy skór". Są większe problemy z wentylacją: kto z młodych dożyje abyś miał emeryturę! Bo "coraz więcej szkół remontuje swoje budynki, między innymi montując szczelne plastikowe okna. Stwarza to problem, gdyż w przeciętnej sali lekcyjnej przebywa jednocześnie około trzydziestu uczniów, którym trzeba zapewnić odpowiedni dopływ świeżego powietrza. Istniejące problemy zostały zbadane przez dr inż. Jerzego Sowa z Politechniki Warszawskiej, który przeprowadził badania trwające 7 tygodni w 27 pomieszczeniach 24 budynków szkolnych (w tym 16 sal w szkołach podstawowych, 4 sale w gimnazjach oraz 8 sal w liceach). Powierzchnia sal wynosiła od 43 do 74 m2 przy wysokości pomieszczeń od 2,7 do 4 m "( i tu klania się Newton). Tak samo ma PINB w Gdańsku i już mi nie odpowia na żadne pismo, nawet co to jest "prany interes"!. "Zagęszczenie w przypadku zajęcia wszystkich miejsc wynosiło 0,4 do 0,82 osoby/m2. Wybrano do badań obiekty po wcześniejszej termomodernizacji. Badania wykazały, iż krotność wymiany powietrza zachowana została jedynie w jednej ze szkół. Podobnie było z ilością powietrza przypadająca na jedna osobę. Znacznie przekroczona była również ilość maksymalnego stężenia CO2. W każdym badanym przypadku średni poziom wilgotności względnej przekraczał 70%. Badania te dowodzą o stopniu problemu". A ja zapraszam PW i dr. Sowę do wróżenia ile Ty przeżyjesz ze swoją wentylacją? Poradził bym Ci jak Rabin zajrzeć do Biblii, bo tam jest opis dziury w ścianie, ale się będę powtarzał, wiec zobacz sam E 12.2 , a o dziurze pisze dalej. Kominiarz ci to samo napisze! A ja dodam nie słuchaj go, a słuchaj to co pisze dalej Prorok: uciekaj!
Gość: S MARC
2008-01-15 00:00
Re:pomoc
Skiping ta rada była nie Twoja tylko moja do Ciebie, ale coś i mnie się popirniczyło po wysłuchaniu spektaklu w II Liceum w Gdańsku jak wadza (PO) kocha swój lud! Sala była chyba zbyt wysoka, aby ją grawitacyjnie wentylować!