Gość: Robert
2008-10-17 00:00
podbijanie książki praktyki zawodowej
Witam,
mam pytanie i proszę o odpowiedź:
czy podbijać książkę praktyki zawodowej musi osoba która jest kierownikiem robót na budowie na której robię praktykę, czy może to być inna osoba ale zatrudniona w tej samej firmie w której pracuję?
Proszę o odpowiedź na rkulaj@wp.pl
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Gość: Maciej
2008-10-18 00:00
Re:podbijanie książki praktyki zawodowej
Moze byc inna osoba
Gość: Piotr
2008-10-20 00:00
Re:podbijanie książki praktyki zawodowej
Witam
Czy napewno może być inna osoba? Z jakiego przepisu to wynika? Czy np. osoba która ma uprawnienia, fizycznie jest na budowie ale nie jest kierownikiem budowy ani robót może podbijać książkę? Proszę o odpowiedź
Gość: Maciej
2008-10-22 00:00
Re:podbijanie książki praktyki zawodowej
Na budowie roboty moze prowadzic kierownik budowy jak i kierownik robót. Kierownik budowy jest tym głównym przedstawicielem ale pieczatki moze wbijac ci inna osoba np. kierownik robót ( fikcyjnie ) . Nikt tego nie sprawdza.
Gość: Robert
2008-10-27 00:00
Re:podbijanie książki praktyki zawodowej
A co w sytuacji gdy osoba która ma mi podbijać książkę wogóle nie prowadzi żadnych prac na budowie na której ja robię praktykę, tylko pracuję w tej samej firmie co ja, ale nigdzie nie figuruje na inwestycji na której ja robię praktykę. Czy w takiej sytuacji ryzykować żeby ta osoba mi podbijała książkę czy lepiej szukać osoby z uprawnieniami ale znajdującej sie na tej budowie co ja? W małoposlkiej izbie dowiedziałem się, że osoba która mi podbija książke prowadzi TYLKO moją praktykę!, więc nie musi prowadzić tej budowy na której robię praktykę. ALE w polskiej izbie powiedziano mi, że osoba która prowadzi moją praktykę powinna być na tej budowie na której ja robie praktykę i że to też zależy od danej izby. Można sie w tym wszystkim nieźle pogubić, dlatego proszę o radę osoby, które miały styczność z taką systuacją.
Z góry dzięki i pozdrawiam
Gość: Maciej
2008-11-09 00:00
Re:podbijanie książki praktyki zawodowej
Wiem tylko tyle ze izba dzienników budowy nie sprawdza, wiec to zalezy tylko od osoby która podbija ten dziennik czy wyrazi na to zgode.
Gość: gustafek
2008-11-25 00:00
Re:podbijanie książki praktyki zawodowej
Dzienniczek może tylko podbić osoba z uprawnieniami pod dozorem której robisz praktykę.
Czyli jeśli jesteś na budowie na stanowisku np. inżyniera robót i masz bogatych rodziców możesz zatrudnić osobę niezależnie od kierownictwa budowy pod okiem której będziesz wykonywał prace.