Gość: mar_12
2007-12-27 00:00
ogrzewanie powietrzem - czy warto je robić?
buduję dom parterowy o pow. ok. 150m2. Zastanawiam się jaki wybrać typ ogrzewania: tradycyjne grzejnikowe czy powietrzne? z informacji , które posadam ogrzeanie powietrzne jest tańsze w ekslupatacji o ok. 30%, ale koszt jego wykonanie jest 2 razy większy. gość mi powiedział, że takie ogrzewanie moze kosztować ok. 25000zł, co oznacza, ze tradydjne ok. 12 000zł. jesli przyjmę, ze roczny koszt ogrzewanie wynienie ok. 2500zł, to przy ogrz. pow. zaoszczędzę 750zł, czyli 12500/750=17lat, czyli po 17 latach wyjdę na zero. czy warto jest robić ogrzewanie powietrze?, jakie są rzeczywiste koszty instalacji tradycyjnej i powietrznej dla domku o pow. 150m2 (dobrze izolowango), jakie są koszty rzeczywistej ekspluatacji w porównaniu do pieca na ekogroszek i jaki jest faktyczny komfort użytkowania ogrzeawnia powietrznego (czy się kurzy, czy jest ciepło, czy wokół kratek jest czarny sufit)?
proszę o opinie najchętnej tych, którzy mają już takie ogrzewanie?
Gość: Wojtek
2007-12-27 00:00
Re:ogrzewanie powietrzem - czy warto je robić?
Gość: Tadek
2007-12-31 00:00
Re:ogrzewanie powietrzem - czy warto je robić?
Zwłaszcza ten drugi wątek i uwagi Wallyego są interesujące.
Generalnie, ogrzewanie powietrzne to najgorsze co może być. Uciekaj od tego jak najdalej i wybierz inny system.
Masz w domu takie ogrzewanie czy pieprzysz dla zasady, powtarzając bzdurne mity których nie sprawdziłeś na sobie ? Wally to pajac, który pseudotechnicznymi tekstami maskuje swój brak wiedzy. Chociażby twierdzeniem o "gorącym powietrzu" którego temperatura przekracza 50 stopni - to jakim cudem istnieją piece kondensacyjne ??
Mar_12: ja mam system Carriera w domu. Moja sugestia - nie słuchaj marketingowego gadania Polskiego Komfortu ani bzdur powtarzanych przez podobnych Wallyemu - jedna i druga strona ma w tym swój interes. Niestety w Polsce jest niewielu użytkowników "domowych" ogrzewania powietrznego. Powodem jest między innymi takie pieprzenie farmazonów jak to robi Wally i jemu podobni, mało kto lubi ryzykować 30-40kPLN więc wybiera w efekcie system klasyczny. Jako użytkownik podam Ci plusy i minusy. Poza tym system sam z siebie jest mało popularny, dlatego mało kto ma możliwość odwiedzić dom ogrzewany powietrzem. Generalizując, ja jestem zadowolony i poleciłbym Ci system, jeśli stać Cię i jeśli znajdziesz dobrego projektanta i wykonawcę. To jest warunek zadowolenia z systemu. Mojego systemu nie projektował i instalował Polski Komfort więc nie znam ich kompetencji.
Gość: Tadek
2007-12-31 00:00
Re:ogrzewanie powietrzem - czy warto je robić?
ogrzeanie powietrzne jest tańsze w ekslupatacji o ok. 30%, ale koszt jego wykonanie jest 2 razy większy.
O tych 30% to raczej zapomnij bez użycia pompy ciepła. Na samym gazie na pewno będzie taniej, ale nie aż tak. To tylko marketingowa gadka, dobry kocioł kondensacyjny c.o. i odpowiednio wykonana instalacja też będzie oszczędna. Różnice będą kilkuprocentowe. Natomiast przy takiej jesieni jaką mamy tej zimy, z pompą ciepła możesz zaoszczędzić. Tyle że pompa na R410 z wymiennikiem kanałowym i instalacją freonową to kolejne około 10kPLN po oficjalnych cenach PK :(
Gość: Demikoz
2017-05-08 12:45
Re: ogrzewanie powietrzem - czy warto je robić?
Oczywiście że warto podjąć się instalacji takiego rodzaju ogrzewania. Jest to coś bardzo skutecznego i wydajnego. Warto skorzystać jednak z najnowszych rozwiązań, by cieszyć się największą wydajnością, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej ekonomii. Z tego powodu polecam system Feelco, który jest ogrzewaniem nadmuchowym opierającym się na całkowicie nowej generacji. Feelco sam dostosowuje temperaturę wewnątrz domu, co czyni go bardzo komfortowym. Jest to więc coś, na co warto zwrócić uwagę, jeśli cenimy sobie wysoką jakość oraz wygodę w użytkowaniu.