Gość: PAN
2009-10-29 00:00
odbiór UDT
WItam wszystkich Forumowiczów,
Kto działa w chłodnictwie i poważniejszej klimie z pewnością zna ból udt-owskich odbiorów dokumentacji...
Do rzeczy- mój dostawca dość złożonych zespołów sprężarkowych wraz ze zb. cieczy, zb. oleju itd - przed sprzedażą mi swoich wyrobów dokonał zgłoszenia i odbioru tychże urządzeń w "swoi" lokalnym UDT, na tę okoliczność otrzymał odpowiednie dokumenty a nawet cechę na tabliczkach znamionowych. Ja sprzedając układ- już w innym regionie naszego zacnego kraju - bujam się już 5-ty miesiąc z "moim" lokalnym UDT, który ma gdzieś przedstawione przeze mnie i mojego dostawcę dokumenty - twierdząc, że nie może podjąć czynności ze względu na znaczne braki w dokumentacji przy czym nie specjalnie chce określić jakie - powinienem sam wiedzieć - przecież jestem z branży. Proszę o Wasze opinie, względnie doświadczenia w tej kwestii. Pozdrawiam
Gość: adijo
2009-10-29 00:00
Re:odbiór UDT
no cóż, niestety UDT to stara, skorumpowana, komunistyczna nomenkaltura , która defakto nie powinna mnieć racji bytu w aspekcie naszego członkostwa w UE. Zgodnie z prawem europejskim urządzenia, które zainstalowałeś powinny być zgodne z CE i dokumentami odniesienia - to wszystko.
Musisz dać w łapę niestety, ja wielkrotnie misiałem smarowaać tych dziadów!
Zgłoś do CBA i daj kontrolowaną łapówkę :)
Gość: melasa
2009-10-29 00:00
Re:odbiór UDT
musisz dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty. Zdarzały mi się czasami problemy, ale zawsze maszyny mi odbierali. Być może jest tak że faktycznie maszyny nie mają odpowiednich zabezpieczeń stąd Twój problem.