Gość: Andrzej
2006-11-08 00:00
kontola sanepidu, podstawy prawne
WItam, właśnie otrzymałem decyzję Sanepidu dotyczącą wczystości instalacji wentylacji w budynku biurowym, nakazano do stycznia 2007 ! wykonać otwory rezwizyjne, wyczyścić instalację i wykonac badania mikrobiologiczne sprawdzające, budynek sprzed 7 lat, brak otworów rewizyjnych ( nie było wymogów), jakie macie doświadczenia z Sanepidem w tej kwestii, czy są jakieś przepisy regulujące te kwestie, czy już jest obowiązek wykonywania rewizji w istniejących instalacjach, czy na podstawie organoleptycznej oceny Sanepid ma prawo nakazać powyższe czynności ?
Gość: sanepid
2006-11-09 00:00
Re:kontola sanepidu, podstawy prawne
trzeba bedzie poczyscic, pozadek musi byc!
Gość: gość
2006-11-12 00:00
Re:kontola sanepidu, podstawy prawne
Lepszy byłby porządek.
Gość: Robert
2006-11-22 00:00
Re:kontola sanepidu, podstawy prawne
taaaak ...to ciekawe zagadnienie.
Na regatach hvacr poznałem szefa cliniki - firmy zajmującej się czyszczeniem instalacji (profesjonalnie). Jestem przekonany że on będzie w stanie Ci pomóc.
Nie pamiętam dokładnie tej nazwy ale jeśli nie znajdziesz jej na necie - niebieska strona www - to zadzwoń do Agnieszki Malickiej z www.ultramare.com.pl - Ona pomoże nawiązać dobry kontakt :)
Swoją drogą ciekawe czy ktoś już przebrnął przez podobne doświadczenie - przepisy są w tej kwestii dość wymagające lecz niestety nie respektowane.
Gość: Robert
2006-11-22 00:00
Re:kontola sanepidu, podstawy prawne
Aha ..firma to clinikka przez dwa k
Gość: tece
2006-11-24 00:00
Re:kontola sanepidu, podstawy prawne
Od 6 lat prowadzę eksploatację 23 central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (z filtrami klasy Eu4) plus instalacje wyciągowe. Są to nowe instalacje. Większość z nich obsługuje po kilka pomieszczeń i jest mocno przestrzennie rozbudowana. Są to setki metrów kanałow a na żadnym z nich nie ma otworów rewizyjnych. Z punktu widzenia praktyka, nie widzę konieczności ich czyszczenia. Wystarczy właściwa obsługa. Filtry muszą być we właściwym czasie czyszczone lub wymieniane, skropliny muszą mieć drożne odpływy a wnętrza central utrzymane w czystości (woda z mydłem, bez agresywnych środków). Tam gdzie jest chłodzenie, sekcja wetylacji powinna być wyłączana z opóżnieniem względem chłodzenia, po czasie pozwalającym na osuszenie instalacji.
Gość: Andrzej
2006-12-19 00:00
Re:kontola sanepidu, podstawy prawne
Tak, przepisy są bardzo restrykcyjne tylko....tylko, że nie obowiązują w Polsce :-))) odsyłam do grudniowego numeru FORUM Czystości, tam rzucone jest zupełnie inne światło na to zagadnienie.
Gość: NESO
2007-01-04 00:00
To Legionella jest problemem , a nie sanepid!
To Legionella jest problemem , a nie sanepid!
Z przepisami mozesz walczyc
Z fizyka
NIE!
U nas dopiero sie zacznie wesolo,
jak zaczna sie procesy!