Gość: bogdan
2010-01-03 00:00
komin
Mam wstawioną rurę kwasoodporną od początku używania komina palę drzewem sezonowanym i w tym roku zaczął wysadzać drzwiczki od komina i wraca dym do kotłowni.Myślę że, powstaje jakieś podciśnienie w kominie i z pieca wydobywa się jakaś substancja.
Gość: kkp o/warszawski
2010-01-03 00:00
Re:komin
Może być to przyczyną złego dobrania wkładu kominowego, niewłaściwego dopływu powietrza, niewłaściwej eksploatacji, zbyt wilgotnego opału lub wszystkich w/w elementów łącznie.
Na odległość nie da się tego sprawdzić.
Gość: kaszunio@vp.pl
2010-01-04 00:00
Re:komin
Popieram to co w/w lecz zastanawiałbym się nad faktem czy czasem komin nie jest zasmołowany,co za tym idzie zawężony przewód -który nie może pomieścić dymu i w przewodzie wytwarza się podciśnienie i takie są efekty -m lecz to tylko przypuszczenia,bez zobaczenie tego nic nie można powiedzieć,można jedynie przypuszczać,co nie jedno krotnie może mijać się z stanem faktycznym.
----------------------------------------------------------------------
" Bo kominiarski zawód ja mam i na czyszczeniu kominów się znam"
Gość: Arek
2010-01-05 00:00
Re:komin
Słuchajcie specjalizuję się w kominach i powiem tak nie miałem nigdy takiego przypadku, moim zdaniem nie jest to wina wkładu kominowego w żadnym przypadku.Problem tkwi na pewno w piecu, następuje zgazowanie opału i nastepuje strzał.Powierdzam to tym ze w kilku piecach miałem taki przypadek były to Greckie piece. Myślę ze tu tkwi przyczyna .Piec pracuje oszczędnie a w momencie jak dostaje tlen to nastepije strzał.Pozdrawiam