Gość: charłak
2010-03-16 11:16
kłopotliwa klimatyzacja
Dzień Dobry,
mam problem na który nie wiem co zaradzić. Kupiłem budynek w ktory jest wykorzystywany jako hala produkcyjna. Pod częścią jest piwnica. W podłodze zainstalowane sa wywywiewy spod maszyn. W innej częsci tych wywiewów nie ma bo nie ma piwnicy. W lato panuje ok 40 stopni bo maszyny sie nagrzewają. Zainstalowana jest klima ale ona tylko dmucha zimnym i nie ma odprowadzenia ciepłego powietrza. Wyburzyliśmy część scian temperatura opadła o 2-3 stopnie ale w starej hali sie za to podniosła. Nie jest to rozwiązanie tylko pól środek. Ludzie nie mogą pracować a koszty klimatyzacji są ogromne. Moze macie jakiś pomysł.
pozdrawiam
dex
Gość: jaca
2010-03-16 19:17
Re: kłopotliwa klimatyzacja
"ale ona tylko dmucha zimnym i nie ma odprowadzenia ciepłego powietrza"
dex,
jeżeli chcesz wymieniać (zużyte) powietrze to powinienneś pomyśleć o wentylacji, a jeżeli potrzebne jest Ci tylko chłodzenie to wystarczą urządzenia (pradopodobnie splity) które masz zamontowane. Urządzenia te (większość z nich) nie wymienia powietrza, a tylko je ochładza. Podobnie jak farelki. Z jednej strony zasysa powietrze ciepłe (zimne), a z drugiej strony wydmuchuje ochłodzone (ogrzane). Jeżeli nie są w stanie ochłodzić powietrza wewnątrz pomieszczenie (nie mylić z temperaturą powietrza nawiewanego z urządzenia) do oczekiwanej temperatury to znaczy, że mają za małą moc chłodzenia w stosunku do mocy urządzeń grzejących. Zakładam, że klimatyzatory są rozmieszczone równomiernie w całym pomieszczeniu.
Rozwiazaniem na takie bolączki jest korzystanie z usług firm które mają doświadczenie i odpowiednio wyszkolony personel, a nie z usług najtańszego pana Józka. Przepraszam wszystkich porządnych Józefów.
Pozdrawiam
Gość: Paweł
2010-03-18 09:56
Re: kłopotliwa klimatyzacja
A cóż innego może klima zrobić niż "tylko dmuchać zimnym" ? :)
Do odprowadzania ciepła od maszyn poproś kogoś żeby zaproponował Ci wydajny układ wentylacji.
Gość: sl61
2010-03-19 13:13
Re: kłopotliwa klimatyzacja
aby pozbyć się ciepła trzeba zamontowac wentylację o odpowiedniej wydajności a jeszcze lepszym byłoby zastosowanie odciągów miejscowych a odnośnie klimy to naperno nie ma co inwestować w jej powiększanie tylkop przerobić ją w taki spoób aby schładzała powietrze świerze nawiewane do pomieszczenia
jakbyś miał wuięcej pytań sl61@poczta.fm
Gość: mirek
2010-03-19 22:14
Re: kłopotliwa klimatyzacja
maszyny które mocno grzeją najlepiej umieścić pod wiatą ,lub zmień technologię produkcji na mniej energochłonną .
Gość: Sklep-Ppoz
2010-04-02 12:25
Re: kłopotliwa klimatyzacja
Zgadzam się z forumowiczami,klimatyzacja jest w porządku i działa bez zarzutu,w końcu jej zadaniem jest dmuchać zimnym powietrzem. Moze zmień ustawienie maszyn w pomieszczeniu?? Powinno pomóc.
Gość: charłak
2010-04-26 13:49
Re: kłopotliwa klimatyzacja
no właśniwe jestem na etapie dokładnych pomiarów. Jak będe posiadał konkretne dane,. wezmę się za odciągi miejscowe.
Niestety prZestawienie maszyn ani wiata nie wchodzą w grę.
pozdrawiam