Gość: gość
2004-12-12 00:00
joanna
Mam następujący problem: Klimatyzator ścienny 4 kW działa w funkcji pompy ciepła. Cisnienie (temperatura) parowania wynosi ok. 0 oC (podczas grzania), na wylocie z jednostki wewnętrznej +35 oC. Podczas "chłodzenia" temparatura parowania wynosi ok. 0 oC, ilość czynnika odpowiednia (doładowano wg DTR). Nieszczelności nie stwierdzono. Wydaje mi się że temperatrura parowania (podczas pracy jako pompa ciepła) powinna być znacznie niższ np. -12 oC ? Dodam, że jednostka zewnętrzna jest na poddaszu nieużytkowym (duży przewiew, w tej chwili temp. panuje tam ok. 0 oC). Jaka powinna być temperatura parowania (praca jako pompa ciepła) w tych warunkach? A jak temp. skraplania - wydaje się ok. skoro "dmucha" +35 oC w jednostce wenwętrznej. Co może być przyczyną takiej temp. parowania (tj. 0 oC)? Proszę o fachową pomoc.
Gość: Anna
2009-09-20 00:00
Re:joanna
Najlepiej skontaktuj się z dostawcą.
Gość: franek
2009-09-24 00:00
Re:joanna
Wszystko masz ok. Wiele zależy od temp. otoczenia czego nie podałeś. a jeśli wpomieszczeniu masz powiedzmy +20 a klima nawiewa ci powietrze +35 to co chcesz??? podgrzewa strumień o 15stopni. Pogratulować instalacji i nie grzeb w tym bo popsujesz dobry sprzęt. Dławienia pierwsze i drugie (o ile jest ) są tak dobrane żeby to chłodziło i grzało a jednocześnie nie powodowało przegrzania spreżarki. Ciśnienia bedą też wynikały z różnicy objętości wymiennika zewn. i wewn. porównaj je sobie i logicznie przemyśl sprawe.
Gość: mirek
2009-09-24 00:00
Re:joanna
jeśli w tej chwili jest na strychu 0 stopni,to znaczy że jest on słabo wentylowany-pompa nie ma skąd pobierać ciepła.strych to nie jest odpowiednie miejsce do instalacji.jak przyjdą mrozy pod agregatem będzie bryła lodu.