Gość: domino
2003-07-28 00:00
jakiego producenta wybrac?
Poradzcie mi prosze, urzadzenia ktorego producenta wybrac do sklimatyzowania mieszkania (dwa pokoje, urzadzenie typu split, tylko chlodzace) W folderach oczwiscie wszyscy produkuja najlepsze, najcichsze, najefektywniejsze i najtrwalsze. A sprzedawcy sami nie wiedza albo doradzaja tego, z ktorego maja najwiekszy zysk...
Co jest najlepsze i najtrwalsze a przy tym w adekwatnej relacji cena - mozliwosci?
Gość: Stasiek
2003-07-28 00:00
Re: jakiego producenta wybrac?
jak w opisie typu przeczytasz symbol np. KFR-...GW, KF-..., a nazwa będzie np. EKA klima, Panda, Klimatronic to oznacza że jest to z jednej fabryki w Chinach, zrobią ci pod każdą nazwą.
Kwestia tylko dlaczego importer daje tylko 24 miesiące gwarancji skoro fabryka dała 3 i 5 na sprężarkę?
jeżeli chcesz maksymalnie eksploatować urządzenie, jeżeli nie masz pieniędzy na naprawy, jeżeli nie masz pieniędzy na..., wybierz markową klimę. na www.allegro.pl czasem coś mozna trafić ciekawego.
pzdr.
Gość: EB
2003-07-29 00:00
Re: Re: jakiego producenta wybrac?
A markowe to np: DAIKIN, Fujitsu, Sanyo, a tanie i dobre - LG.
Gość: nowak
2003-07-29 00:00
Re: Re: Re: jakiego producenta wybrac?
Jak sie nie ma co z pieniedzmi robic to mozna je wyrzucac w bloto. Teraz placi sie tylko za marke, a wewnatrz kazdy klimatyzator ma to samo, wiec po co przeplacac, chinskie sa dobre, sprzedalem ich juz wiele i nie ma zadnych problemow.
Gość: IK
2003-07-29 00:00
Re: Re: Re: Re: jakiego producenta wybrac?
oczywiście, każdy ma sprężarkę, silnik wentylatora, czynnik chłodniczy..., delikatne różnice są tylko w technologii,
jeżeli fabryka ma zdolność wyprodukowania 1,5 mln klim rocznie to co będzie za 3 - 4 lata, i napewno nie jest jedyną na świecie. chyba jej nie zamkną, z powodu braku popytu bo urządzenia przez nią produkowane są tak dobre że się nie psują. coż może się mylę ale zobaczymy za kilka lat jak te urządzenia troche popracują.
Gość: piogra
2003-07-30 00:00
Re: jakiego producenta wybrac?
Nie wybieraj producenta tylko firmę, która Ci oferuje usługę. Sprawdź referencje, najlepiej bezpośrednio u klientów a nie listy referencyjne. Sprawdź jak długo firma działa, jaka jest duża. Bardzo ważne jest jaki ma serwis. Reszta to długość gwarancji.
Polecam swoje usługi - www.deltra.pl.
Gość: domino
2003-07-30 00:00
Re: Re:
O rany, panowie, ja nie pytalem o przemyslenia filozoficzne, Tylko o to czy lepsze Sanyo, LG, Toshiba, Fujitsu, Carrier czy jeszcze cos innego. Generalnie chodzi mi o klimy markowe