Gość: juzag1
2010-08-10 18:07
jaki piec z podajnikiem
potrzebuje kotla na ekogroszek z mozliwoscia spalania innego asortymentu paliw na pow. ok. 200 m2.
po przeczytaniu roznego rodzaju for jestem glupi . rozni producenci polecaja rozne moce do tej powierzchni, hydraulicy nie sa lepsi , zalezy z jaka firma wspolpracuja. dom jest 30-to letni to znaczy 1.5 pustaka ( suporeks i zuzel) plus 10 cm. steropian, okna plastiki, strop docieplony 15 steropianu i poddasze nieuzytkowe.jesli ktos moglby mi pomuc to prosze piszcie.
Gość: arthek
2010-08-19 10:34
Re: jaki piec z podajnikiem
Ogniwo Eko 15kW
Niebawem ukaże się nowa wersja Ogniwo EKO PLUS

pozdr
Gość: SanitSystem
2010-08-19 12:43
Re: jaki piec z podajnikiem
Zobacz sobie kotły lazara we wrześniu bedzie fajny kocioł Uni komfort dobry i sprawdzony wymiennik i palnik połaczone w jedna całość.
Gość: Jada
2010-08-20 17:23
Re: jaki piec z podajnikiem
Myślę, że decyzje będziesz musiał podjąć sam. Jest tylu producentów kotłów, że trudno sobie wyobrazić. I wszystkie są dobre. "Pleszew Kotłom Stoi" - jak to się mówi - i w tym mieście jest chyba ponad 240 firm kotlarskich. Są to wyroby niezłe a przede wszystkim ceny są umiarkowane i zawsze do dogadania. Możliwe, że odbywa się to kosztem grubości blachy, jednak aby to sprawdzić, musiałbyś go przy zakupie zważyć. :-) Może warto spróbować? :-) U siebie zamontowałem właśnie taki, 38kW, grzałem już trzy sezony i wszystko ok. Gwarancję ma chyba jeszcze na dwa lata. Dałem za niego w 2007 roku, czyli w szczycie budowlanym 6.000 zł. Za free wymienili mi po czasie sterownik na bardziej rozbudowany, przysłali dodatkowy czujnik temperatury cwu. Która firma poszłaby na takie kroki? Gdybym chciał kupić produkt markowy, zapłaciłbym dużo dużo więcej. A przekonał mnie do tego jeden fakt - jedna z czołowych firm z branży grzewczej zaopatrująca rynek w kotły jeden z modeli kupuje (czy może raczej produkuje) właśnie w Pleszewie. I to mi wystarczyło.
Ty musisz mieć piec o mocy minimum 20 kW, najlepiej bliżej 25kW. Dom masz "stary" (przepraszam Cię za to słowo), pomieszczenia zapewne wysokie, wprawdzie ocieplony ale budulec o dużej przenikalności cieplnej, więc musisz przyjąć i tak jakieś 120 W na m2.
Jeżeli zdecydujesz się na markowy piec, to nie kombinuj z kupnem pieca sam. Kup przez swojego instalatora, który będzie Ci go montował. Podzielicie się rabatem a zaoszczędzisz też 15% na vacie.
Pzdr.
Gość: Edward Falczewski
2010-08-24 20:21
Re: jaki piec z podajnikiem
No na 200m2 to chyba najodpowiedniejszy bedzie 25kW ale to mozesz ustalić u sprzedającego kotły. Jeżeli chodzi o dobry kocioł na ekogroszek z podajnikiem który dodatkowo posiada ruszt do spalania węgla lub drewna to mogę ci polecić kocioł Beta firmy gizex. U mnie chodzi on bezawaryjnie już trzeci sezon. Ma dobre blachy, ładnie spala groszek i dosyć cicho chodzi.