Gość: W. Skowrońska
2004-02-27 00:00
jak wymusić na administratorze budynku modernizację wentylacji?
Dzień dobry,
Bardzo proszę o poradę. Mieszkam w bloku cztero piętrowym na drugim piętrze, dwa pokoje, kuchnia wc i łazienka z oknem kominy pojedyncze.
W mieszkaniu została wymieniona stolarka okienna na nową "szczelną". Wentylacja nie działa prawidłowo - ciąg wsteczny w zależności od kierunku wiatru. Kominy wentylacyjne zostały zadekowane 30 cm poniżej kratki wentylacyjnej, zamontowałam nawiewniki w oknach. Nie mogę wymusić na administratorze budynku modernizacji przewodów kominowych. Z powodu źle działającej wemtylacji w mieszkaniu utrzymuje się duża wilgotność.
Przed zadekowaniem kominów był bardzo duży nawiew do mieszkania przez kratki wentylacyjne w zależności od kierunku wiatru w WC, łazience i kuchni. Fakt ten wpłynął w dużym stopniu na zużycie ciepła w mieszkaniu. Administrator wybrał najprostrzą drogę bez wzgędu na to, że wczesniej zgłaszany był problem z wentylacją, przesłał rozliczenie.
W jaki sposób mogę wyegzekwować umożenie wynikłej z tego powodu niedopłaty do rozliczenia za centralne ogrzewanie i zmusić właściciela do poważnego podejścia do tego problemu?
Z poważaniem
W. Skowrońska
Gość: obs
2004-03-01 00:00
Re: jest parę propozycji?
Słowem typowa odpowiedź fachowca. Gratulacje.