Gość: Karolina
2007-05-31 00:00
hybryda do instalacji sanitarnych
cześć
czy któryś z forumowiczów zna jakiś program do wspomagania projektowania instalacji: went, CT, CO, tryskacze, wod-kan...........ale wszystko w jednym???
pytam sie bo właśnie przeglądam jakiś projekt wykonawczy który został prawdopodobnie zrobiony w jakimś hybrydowym programie i sie zastanawiam czy coś takiego w ogóle istnieje.
Gość: Robert
2007-05-31 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
Oczywiscie że jest taki.. nazywa się AutoCad :)
A na poważnie to się nie spotkałem z takowym
Gość: Karolinka
2007-05-31 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
;-)
wskazówka:
program generuje warstwy o następującej budowie
"???_^2-Level5"
gdzie ??? to trzy dowolne literki.
z tego właśnie względu uważam że wszystkie instalacje zostały zrobione jednym programem. Właśnie przeglądam garaże w poszukiwaniu kolizji i sie okazuje że wszystko jest skoordynowane raczej co byłoby trudno zrobić przy takiej dużej instalacji.
poza tym nie dostałam żadnych rozwinięć - czyli wszystko wypływy/moce wpisuje sie pewnie w jakichś dialogboxach w AutoCadzie
Gość: Tom II
2007-05-31 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
Jest kilka takich programow ale chyba bez kanalizacji. To kwestia tylko ceny. Czesto sa to programy modulowe i nie trzeba kupowac wszystkiego. Dobre oprogramowanie kosztuje bardzo duzo i jak na razie tego typu "zabawki" sa poza zasiegiem polskich malych pracowni projektowych. Duzych firm nie ma i jeszcze dlugo nie bedzie przy takich smiesznych wycenach prac projektowych jakie obecnie sa w PL; w konsekwencji rzutuje to na i tak smieszne zarobki inzynierow w tym kraju.
Pozostaje legalna wersja Autocad LT + darmowe oprogramowanie. Jeszcze mozna rozwazyc inwestycje w oprogramowanie, ktore bedzie czesto uzywane i zarobi na siebie ale jesli cos sie wykorzystuje 2 razy na rok to rachunek ekonomiczny decyduje na nie.
Pozdr
Gość: Tom II
2007-05-31 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
Podobne nazwy warstw to dobra organizacja i przyjecie jednolitego systemu nazewnictwa czyli jakosc. Nic wiecej.
Kto daje rysunek w autocadzie dla konkurencji?!
Gość: Michał
2007-05-31 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
Konkurencja? W polsce nie istnieje cos takiego. Wszyscy maja teraz taki zawal roboty, ze zjawiska konkurencji nie ma.
Gość: P.
2007-06-01 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
Nie ma też konkurencji chociażby z tytulu istnienia czegoś takiego jak "uprawnienia". To jak w przypadku adwokatów. Jeżeli już jakaś konkurencja zachodzi, to jest marginalna, lub pozorna.
Gość: Michał
2007-06-02 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
Uprawnienia? Panie P. 3 lata i ma pan uprawnienia. Jednak ciagle twierdze, ze na polskim rynku nie ma konkurencji.
Gość: Projektant
2007-07-02 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
Panie Michale ale te uprawnienia trzeba jednak zdobyć! Najpierw zdobyć odpowiedni staż (w biurze projektowym i na budowie). Potem to wszystko złożyć. Potem ew. kurs i przygotowania na egzamin. Proszę mi uwierzyć ale znam tuzin znajomych, którym sie po prostu nie chce. Pojawiło się dziecko, pojawiły się inne problemy. I tak będą z tym do końca życia zwlekać.
Druga strona medalu to projektanci z uprawnieniami (nawet parenaście lat), którzy nie spędzili nawet godziny na wykonastwie!!! (staż na budowie załatwili "na lewo"). Ich projekty są w większości do d... Niby zachowane wszystkie wymagania i wytyczne ale zero praktycznego podejścia do instalacji. Sam ostatnio się kłóciłem z kobietą i tłumaczyłem, że lepiej bądzie dołożyć pare metrów przewodów i obejść 1,5 m mur z cegły i kamienia ale nic nie wskórałem :-) Powiedziałem poprostu na koniec, że i tak zrobimy inaczej a jak jej się nie podoba to zawsze może przyjść i zrobić takie przewierty.
Gość: melasa
2007-07-09 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
Nie ma też konkurencji chociażby z tytulu istnienia czegoś takiego jak uprawnienia. To jak w przypadku adwokatów. Jeżeli już jakaś konkurencja zachodzi, to jest marginalna, lub pozorna.
jest zasadnicza różnica pomiędzy adwokatami i inżynierami z uprawnieniami. Nie ma żadnych limitów. To po pierwsze. Po drugie: inżynier z uprawnieniami wykonuje samodzielną funkcję techniczną tzn. personalnie odpowiada za to co robi. Po trzecie: jak już sie ma uprawnienia to sporo sie trzeba napracować żeby zarobić, ale tego jakoś nikt nie widzi z tych co marudzą w kwestii uprawnień
Gość: duchu
2008-03-29 00:00
Re:hybryda do instalacji sanitarnych
odnosnie pytania: CADvent w wersji + jest programem do projektowania kilku instalacji jednoczesnie.