Gość: gość
2014-05-09 17:00
hałas z wentylatora
Wentylator kanałowy przesuwa powietrze metalowym kanałem i hałas z wentylatora jest taki jak w rurach do komunikacji na statku, czyli wszystko słychać nawet na kilkadziesiąt metrów od wentylatora prawie bez strat. Czy ktoś próbował stosować rozwiązanie takie że zamiast przewodu metalowego wentylacyjnego zrobić przewód z rozwijanej harmonijkowo rury z tworzywa sztucznego, w środku opierającej się na drucie utrzymującym ścianki rury? O ile pamiętam, miałem kiedyś takie rozwiązanie i hałasu nie było słychać, ale już nie pamiętam dobrze. Drugie pytanie to czy ktoś ma tu zamontowany tłumik akustyczny, jakiego typu i jak dobrze tłumi?
Gość: Marek6663
2014-05-19 09:46
Re: hałas z wentylatora
Dobry wentylator nie powinien hałasować, gdyż od tego ma tłumiki. Ja bym z takimi pytaniami szukał konsultacji u fachowca, wiadomo, że źle działający sprzęt może mam przysporzyć wiele kłopotów. Tutaj podsyłam Ci link: http://www.wentylatorysklep.pl/ - to sklep z wentylatorami, więc na pewno ktoś się będzie znał :)
Gość: lucjan
2014-05-27 20:17
Re: hałas z wentylatora
Hałas z wentylatora związany jest między innymi z tym czy wentylator działa na prąd stały DC czy zmienny AC.
Jeżeli chodzi o uzyskanie jak najniższego poziomu hałasu polecałbym wentylatory DC. Niedość, że są cichsze to gwarantują niższe zużycie energii elektrycznej, co wiąże się z niższymi kosztami.
Mój http://www.ecocomfort.pl/index.php/orcon bardzo dobrze sprawdza się w tej kwestii.

Pozdrawiam
Gość: Małgosia
2017-08-29 11:34
Re: hałas z wentylatora
My używamy systemu geoheat i jest bezgłośny. Nie wyobrażam sobie, żeby wentylacja powodowała jakiś hałas w moim domu.
Gość: Hubert
2017-11-02 16:30
Re: hałas z wentylatora
Problem może też powstawać przy zastosowaniu nieodpowiedniego regulatora obrotów (jeśli taki jest). Jeśli go nie ma to albo wentylator do reklamacji albo źle zamontowane odciągi. (np. drgania z rury przenoszone są na stelaże źle zrobionych regipsów w miejscu, w którym się stykają)