Gość: Mariusz
2007-12-20 00:00
filtrowentylacja kabin ślusarskich
Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującej kwestii:
Pracuję w zakładzie gdzie rozpoczyna się budowa nowej hali w której będzie znajdowało się m.in. 40 stanowisk ślusarskich na których prowadzona bedzie operacja szlifowania odlewów aluminiowych za pomocą szlifir.erek recznych. Proszę o sugestie jakie rozwiązanie systemu filtrowentylacji mogłoby sie sprawdzić przy takich pracach. Stworzyliśmy próbne stanowisku na którym zastosowana została recyrkulacji powietrze lecz bez efeku. Stężenie pyłu całkowitego podczas szlifowania ok 20mg/m3.
Gość: the Q
2007-12-20 00:00
Re:filtrowentylacja kabin ślusarskich
Zerknij może na portal www.filtrowentylacja.pl
Może znajdziesz tam jakieś potrzebne dla Ciebie informacje.
Gość: gag
2007-12-20 00:00
Re:filtrowentylacja kabin ślusarskich
Kanałowa instalacja odciągowa (tu potrzebny kompetentny projektant, który poprawnie zaprojektuje sieć), cyklon, filtr workowy, wentylator, tłumik, namiastka komory rozprężnej do zmniejszenia prędkości powietrza i wyrzut spowrotem na halę.
Bardzo fajny temat zarówno technicznie jak i inwestycyjnie.
Gość: tomasz
2008-01-04 00:00
Re:filtrowentylacja kabin ślusarskich
Jeżeli podczas prób recyrkulowano powietrze bez filtracji to jaki mógł być efekt ??? :)
Pierwsza kwestia to sposób lokalizacji zanieczyszczeń czyli to ,jak będą odciągane aby zapewnić maksymalną skuteczność. Jeżeli jest to szlifowanie małych detali i na małej powierzchni to wystarczy ssawka w doświadczalnie dobranym punkcie. Przy szlifowaniu większych elementów i pod różnym kątem pozostaje co najmniej stół szlifierski (osłony boczne i tylna, ruszt, ssawka lub ssawki szczelinowe). Potem właściwa ilość powietrza zapewniająca minimalną wymaganą "prędkość porywania" w punkcie emisji.
Ostatni etap to filtracja.
Pamiętać należy, że pyły aluminium są potencjalnie wybuchowe więc urządzenie musi być zabezpieczone przed skutkami ewentualnego zapłonu wewnątrz "komory brudnej".
Jak widać problem jest złożony i na podstawie podanych tutaj przez zainteresowanego informacji trudno jest precyzyjnie zaproponować cokolwiek bo to nie są rozwiązania sprzedawane "z półki".
Jeżeli jest Pan zainteresowany to proszę o kontakt: poludnie@czystepowietrze.pl