Gość: ArkadiuszM
2013-09-18 11:44
czy warto kupić palnik retortowy?
Witam,
zastanawiam się nad kupnem kotła bezobsługowego ze względu na to, że sam jestem często po za domem, a żona nie poradziłaby sobie z paleniskiem. Moją uwagę zwróciły kotły z palnikami, szczególnie z palnikiem retortowym. Interesujący jest model APRQ od firmy Witkowski. Ma ktoś może doświadczenie z takimi palnikami?
Gość: Mateo
2013-09-22 18:51
Re: czy warto kupić palnik retortowy?
Ja mogę trochę powiedzieć o modelu APR, czyli o palniku rynnowym. Powinieneś się również zastanowić nad tym modelem,. Moja opinia o palniku rynnowym od firmy Witkowski, na 4. Na plus: Cicha praca, dobrze dopala, nie trzeba często czyścić, praktycznie nie zrywa zawleczek. Na minus: cena- mogłaby być trochę niższa, a do tego palnik jeszcze dobrze nie znany na rynku.
Gość: ArkadiuszM
2013-09-24 08:59
Re: czy warto kupić palnik retortowy?
Ale tak w ostatecznym rozrachunku to jesteś zadowolony z tego modelu od firmy Witkowski? Jak patrzyłem to cenowo jest podobnie jak u innych firm, a jednak mają dobrą renomę wśród producentów kotłów grzewczych.
Gość: Mateo
2013-09-25 09:39
Re: czy warto kupić palnik retortowy?
Jasne, jestem zadowolony, w przeciwnym razie bym im pewnie zwrócił ten palnik. Po prostu jestem może trochę krytyczny i doszukuję się wad produktu, ale tak ogólnie to świetny palnik. Jak rozmawiałem ze znajomymi to mają duże problemy z dopalaniem pelletu czy eko groszku, szczególnie, gdy jest gorszej jakości. W modelu APR nie ma z tym kłopotu, a do tego nie brudzi mocno.
Gość: ArkadiuszM
2013-10-12 09:51
Re: czy warto kupić palnik retortowy?
Dzięki Meteo za szczegółowe przedstawienie tego palnika. Już tydzień temu się skontaktowałem z firmą Witkowski i na dniach powinienem dostać już ten palnik. Mam nadzieję, że u mnie również będzie się sprawował bardzo dobrze.
Gość: marek45
2014-03-27 19:26
Re: czy warto kupić palnik retortowy?
również mam ten palnik, dla mnie największa zaleta to to, że nie trzeba go często czyścić, no i praca jest naprawdę cicha, a mam porównanie. od nowości nic się z nim nie dzieje, żadnych problemów. rodzice mają z tej firmy także kocioł, i również, zero problemów.
Gość: komandos
2014-10-06 15:06
Re: czy warto kupić palnik retortowy?
Mam pytanie do użytkowników palnika APR - na ile jest skuteczny przy paleniu ekogroszkiem? Bo przeglądałem ofertę palników tej firmy i widziałem jeszcze inne modele i pisze że też do ekogroszku (np APRQ) i nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze i na co sie konkretnie zdecydować
Gość: Spednet
2014-11-19 13:40
Re: czy warto kupić palnik retortowy?
Moim zdaniem warto także zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym ponieważ jest to bardzo skuteczne i zarazem wygodne rozwiązanie,,akurat tym się zajmujemy więc chętnie pomożemy i doradzimy podczas wyboru,


www.Spednet.pl- pompy ciepla