Gość: Marta
2007-11-20 00:00
brak wentylacji w starej kamienicy
Witam, może ten temat już był, ale niewiele mogę znaleźć. Moja sytuacja wygląda tak: mieszkanie w starej kamienicy, gdzie nie ma wentylacji. Są kominy z przewodami dymowimi, zajęte.
W łazience mam wentylator wyciągowy, w kuchni okap. Natomiast w pokojach ogromny problem z wilgocią. Meble z tyłu zawilgocone, ciuchy śmierdzą...mam tego dosyć. Muszę jakoś rozwiązać problem.
Okna plastikowe, zawsze zostawiamy na uchył mikro. W jednym pokoju w oknie wentylacja. Taka zwykła, dziurki i klapka do regulacji.
Gdy grzejemy w centralnym (węglowym) po ścianach ścieka woda. (Różnica temperatury między zimną ścianą, a ciepłym powietrzem.) Co robić? Jakaś kratka? gdzie?
Bardzo proszę o odp. jeśli ktoś się z tym spotkał.
Gość: Kuzyn
2007-11-20 00:00
Re:brak wentylacji w starej kamienicy
masz tylko jedna kratke wyciągową w łazience??
masz wentylator, który działe pewnie tylko sporadycznie (jak kos jest w łazience)- w pozostałym okresie blokuje przepływ(jezezli bylby ciąg grawitacyjny)
Nawet jezeli macie uchylone cały czas okna, to samo powietrze nie wpłynie.
- w kuchni jest tylko okap, nie ma osobnej kratki wentylacyjej??
podobna sytuacja jak w łazience
gdzie jest kocioł węglowy?
Gość: Marta
2007-11-20 00:00
Re:brak wentylacji w starej kamienicy
Kocioł węglowy znajduje się w piwnicy.
Okap w kuchni działa podczas gotowania i fajnie wyciąga parę.
Wentylator w łazience rzeczywiście działa kiedy tylko go włączymy, ale i tak słabo wyciąga.
Najgorsze są pokoje, chcemy zrobić w nich jakąś kratkę. Nie wiemy gdzie ją umiejscowić, czy powinna mieć rurę na zewnątrz? Czy rurę trzeba ocieplić żeby woda z rury nie przedostawała się do domu. Mury mają ponad 50 cm grubości, nie będzie łatwo cokolwiek wybić, ale trzeba coś wykombinować.