Gość: Ania
2003-11-05 00:00
bilans budynku wielorodzinnego
W szkole mam do wykonania projekt wentylacji mechanicznej w budynku wielorodzinnym, bardzo proszę o pomoc. Jak to jest z parametrami wewnątrz pomieszczenia wiadomo w zimie jest powietrze ogrzewane i można utrzymać żądaną temperaturę, ale co z temp. wewnątrz pomieszczenia latem?? A po za tym jak wykonuje sie bilans czy liczy się osobno dla każdego pomieszczenia w mieszkaniu(kuchni, pokoju, łazienki itd) czy mieszkanie traktuje się jako całość. Jeśli jako całość to jaką temp. przyjąć przecież powinna być wyższa dla łazienki. a po za tym jak najlepiej wykonać na podstawie wskaźników, czy może można obliczyć na podstawie strumieni wywiewanych z normy? Czy rozwiązanie wymiany powietrza jest takie samo na wszystkich kondygnacjach?Z góry dziekuje za wszelkie uwagi.
Gość: KOsa
2005-01-07 00:00
Re:bilans budynku wielorodzinnego
Witam. Przy bilansie obliczasz poszczególne zyski czy też straty oddzielnie dla każdego pomieszczenia. Jesli chodzi o forme obliczeń pomocna bedzie norma"bilans cieplny budynków" no i możesz zerknąć do książki Malickiego:klimatyzacja i wentylacja.
Gość: KOsa
2005-01-07 00:00
Re:bilans budynku wielorodzinnego
Chyba że chcesz to oszacować z grubsza(ale to raczej mija się z celem-wtedy potraktuj budynek jako całość a obliczenia zrób dla poszczególnych kondygnacji)