Gość: Tomsza
2013-09-04 21:01
Zasada działania wentylatora z falownikiem
Poproszę o wyjaśnienie zasady działania wentylatora z falownikiem. Czy praca falownika polega na przełączaniu wentylatora z wyższego biegu na niższy, a tym samym zmianę prędkości obrotowej, a więc przeskok z krzywej charakterystyki wentylatora na pierwszym biegu do charakterystyki na drugim biegu? Czy falownik instaluje się wyłącznie dla wentylatorów wielobiegowych? Dziękuję.
Gość: Gość
2013-09-10 13:29
Re: Zasada działania wentylatora z falownikiem
Falowniki sterują nie tyle biegami wentylatora, a prędkością obrotową silnika AC. Przez odpowiednie sterowanie napięciem wyjściowym / częstotliwości pozwalają na płynne zmiany prędkości.
W bardziej zaawansowanych aplikacjach falowniki działają na zasadzie utrzymywania stałego momentu obrotowego...
Także wszystko zależy od tego jaki jest silnik w wentylatorze.
Gość: Tomsza
2013-09-10 18:44
Re: Zasada działania wentylatora z falownikiem
Bzrdz dziękuję za pomoc
Gość: Falowniki24
2014-02-03 14:20
Re: Zasada działania wentylatora z falownikiem
Witam
Poniższy kalkulator służy do obliczenia kwot jakie jesteśmy w stanie zaoszczędzić dzieki zastosowaniu falownika w aplikacjach, w których skład wchodzą pompy lub wentylatory. Wykorzystując falownik do obniżenia obrotów silników napędzających wcześniej wymienione urządzenia, jesteśmy w stanie zmniejszyć wydatki na energię elektryczną. Zmniejszenie obrotów silnika już o około 20% powoduje spadek zużycia energii prawię o połowę :
http://www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-122.html
Gość: Anna Kowalska
2014-02-19 10:32
Re: Zasada działania wentylatora z falownikiem
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat falowników polecam zajrzeć tutaj - http://www.czujnikifalowniki.com.pl/ W sumie mogłabym Ci tutaj trochę przybliżyć, ale tam masz wszystko w jednym miejscu.