Gość: oN
2009-01-21 00:00
Zarobki w czasach kryzysu
Jak wygladają teraz zarobki w branży wentylacyjnej ? Czy zaczynacie finansowo odczuwać kryzys ekonomiczny ?
Gość: ja
2009-01-21 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
tak juz od pol roku w zasadzie jest gozej niestety. a ten rok zapowiada sie tragicznie. szczegolnie jak nastawienie firmy jest szczegolnie na duze obiekty.
zeby nie bylo - zajmuje sie sprzedaza klimy, wentylacji i chlodnictwa
Gość: janko
2009-01-22 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
witam
czy ktoś może powiedzieć ile powinien zarabiać kierownik z branży wentylacja w Trójmieście? firma wykonawcza, jedna z największych w regionie, kierownik z doświadczeniem - bez uprawnień budowlanych , umowa o pracę, jakiej wielkości wynagrodzenia można się spodziewać?
dostałem propozycję od jednej z firm i rozważam przeniesienie sie na pomorze z zupełnie innego regionu Polski, tylko zastanawiam się, czy proponowana stawka jest uczciwa na trójmiejskie warunki
serdeczne podziękowania za szacunkowe podanie kwoty
Gość: kkk
2009-01-22 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
Jaki kryzys? Nie ma żadnego kryzysu, jedynie chwilowy dołek w naszej branży. Demonizowanie KRYZYSU to nic innego jak instrument psychologiczny, który ma ograniczyć roszczenia płacowe pracowników. Pracodawcy kochają mówić o kryzysie, by straszyć ludzi, burzyć ich poczucie bezpieczeńśtwa - w konsekwencji, robiac ich bardziej uległymi.
Gość: janko
2009-01-23 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
ponawiam pytanie o wysokość zarobków
kierownik z doświadczeniem w prowadzeniu prac montażowych wentylacji dużych obiektów, udokumentowane terminowe realizacje z bdb rentownościami, brak uprawnień budowlanych, wiek 32 lata, doświadczenie w prowadzeniu cełego procesu budowy, organizowanie ekip podwykonawczych, zamawianie materiałów, prowadzenie budowy, rozliczenia budów.
w podkarpackim zarabiam 2500 netto umowa o prace - w miarę uczciwa stawka w tamtym regionie
w trojmieście proponują 4000 netto - umowa o pracę za niemalże identyczną pracę
bardzo proszę o pilną odpowiedź czy to uczciwa stawka w trójmieście? zastanowiło mnie że bez wahania przystali na moją propozycję płacy, czy aby nie za mało sie wyceniłem? widzę że ceny mieszkań są 3 razy wyższe niż u nas, idąc tym tropem powinienem zarabiać 3 razy więcej czyli 7500netto
pardzo proszę o pilną poradę bo czas na odpowiedź zbliża się nieubłaganie
dziękuję wszystkim serdecznie
Gość: ...
2009-01-23 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
2500 - dniówka jak dniówka. Co tu wymagać?
Gość: Zeus
2009-01-23 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
Podpuszczaczom i Parówkowym Skrytożercom mówimy stanowcze NIE
Gość: Projektant Nie Biorący
2009-01-23 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
Ja projektuję wentylację w centrach handlowycj, biurowcach i mieszkaniówce. Wszystko nowe stanęło i zaczęły się ogromne problemy z płatnościami za projekty wykonane. Sugeruję brać zaliczki na minimum 50% a pozostałe przy przekazaniu proejktu, bo pieniędzy się już nie zobaczy długo do oddaniu projektu.
Gość: Tadeusz
2009-01-24 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
Witam
prowadzę firmę wykonawczą w Gdyni, dobremu kierownikowi jestem w stanie zapłacić 6000-7000 netto przy umowie o dzieło lub na działalności dodatkowo premie od uzyskanego zysku, to prawda, chwilowo jest zastój i duże problemy z płatnościami i chociaż nie zatrudniam nowych pracowników, napewno nikogo z moich sprawdzonych ludzi nie zwolnię, bo wiem że za kilka miesięcy wszystko ruszy, zresztą nie jestem pewien czy zastój jest wywołany przez kryzyz, od kiedy pamiętam miesiące zimowe były bardzo kiepskie dla naszej branży. Jeśli Pan janko nie jest z polecenia kogoś znanego to uważam że przy umowie o pracę 4 - 5 tys jest ok oczywiście na starcie, chyba że porafi Pan dobrze udokumentować swoje sukcesy
życzę powodzenia a przestraszonym kryzysem radzę nie przejmować się, za kilka miesięcy wszystko wróci do normy
pozdrawiam
Gość: R...
2009-01-25 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
Zastój? W/g mnie to mniejszej ilosci klientów odmawiam. Nareszcie ludzie zrozumieli co jest podstawą energooszczędnego, zdrowego budownictwa.
Gość: Projektant Nie Biorący
2009-01-27 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
Miesiące zimowe zawsze były pełne pracy dla projektantów, żeby budowlańcy i wykonawcy mogli wejść na budowy wiosną. Ale to, że Inwestorzy wstrzymują lub spowalniają teraz wszystkie projekty w fazach koncepcyjno-budowlanych to oznacza, że Panowie Wykonawcy będą zwalniać ludzi za 6 miesięcy.... wpółczuję. Ojoj, zdziwicie się... jaki to będzie kryzys, ojoj... A ja "projektant-piżamowiec" mam małe koszty więc jakoś się przeżyję, a co nie którzy, na kolanach, wyciągną błaganie rękę po jałmużnę od producentów (czytaj prowizję)... jak zwykle. Wrrr!
Gość: spostrzegawczy
2009-01-28 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
Są jeszcze projekty z lat ubiegłych he he.Nie strasz nie strasz ...
Gość: Kryzys
2009-01-30 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
A ja wiem, że w jednym z najlepszych biur projektowych architektonicznych na mazowszu, zwolnili całe piętro architektów (20 komputerów rdzewieje teraz)... a w innym biurze archietkonicznym na śląsku tematy zostały przekazane do centrali biura w Warszawie bo nie mają pracy... a mnie wstrzymali projektowanie 9 różnych obiektów w całej Polsce i od lutego komputery będą rdzewieć... jak to nie jest Kryzys to Lepper jest wzorem cnót... A projekty stare lada chwila się skończą i ...co w tedy zrobicie....??? Nie liczcie na nowe tematy bo Inwestor jak dostanie pozwolenie na budowę to ma dwa lata, żeby łopatę wbić w ziemię a projektów do tego nie musi mieć, albo sobie projekcik budowlany do szufaldy schowa... i co wtedy zrobicie...?
Gość: Tomek
2009-02-01 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
wg. mnie kryzys już jest jakiego nam się nie śniło. to będzie masakra. jak myślicie, że banki dadzą kredyty inwestorom to się myslicie. a ci, co domki jednorodzinne trzepią, niech się zaczną myśleć, bo niedługo przestaną je trzepać!
Gość: Premier D.Tusk
2009-02-05 00:00
Re:Zarobki w czasach kryzysu
Myślę, Drodzy Rodacy, że musimy się przygotować na straszną recesję. Jeżeli krysys z lat 2003-2005 to były tylko siniaki, to w latach 2009-2011 będzie się lała krew...