Gość: Iga
2008-05-27 00:00
Zapleśniałe kanały wentylacyjne
Witam. Mieszkam w 28 letnim bloku z wielkiej płyty i mam "mały" problem głównie z wentylacją w łazience i wc. Wszystkie smrody z bloku (np. przypalony garnek sąsiadki, czy palone przez nią w kibelku papieroski) z impetem wpadają do nas. Często jest aż siwo !!! Dodatkowo jak zdjęłam kratkę to okazało się że ten kanał jest koszmarny -cały w pleśni!!! Jak to czyścić ??? Co z tym zrobić ??? Czy spółdzielnia może coś z tym zrobić ???
Gość: adm.
2008-05-28 00:00
Re:Zapleśniałe kanały wentylacyjne
Spółdzielnie nie może lecz musi:
Art. 61. Właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany:
1) utrzymać i użytkować obiekt zgodnnie z zasadami, o których mowa w art. 5 ust. 2
Art.91 a. Kto nie spełnia określonego w art. 61, obowiązku utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym, użytkuje obiekt w sposób niezgodny z przepisami lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego, podlega grzywnie nie mniejszej niż 100 stawek dzienncyh, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Gość: S MARC
2008-05-28 00:00
Re:Zapleśniałe kanały wentylacyjne
Ale jak to wyegzekwować! Bo Polsce grzyby nie szkodzą! Skąd Pani wie jaki to grzyb? A ponadto zwalczanie takiej hodowla grzyba może przynosić straty finansowe dla farmaceutów. A to oznacza, że pozbawiło by się dochodów sporą grupę związaną z wielkim kapitałem ( mafią ogólno-światową) będącą pod szczególna opieką i troską kolejnych Ministrów Zdrowia! Polecam to uwadze kkp wraz z przesłanym zaproszeniem na moją prezentację o ziarniakach trudnych do wykrycia i odpornych chyba na wszystko!
Gość: !!!
2008-05-28 00:00
Re:Zapleśniałe kanały wentylacyjne
Zły stan techniczny przewodów wentylacyjnych naraża użytkowników takiego mieszkania na utratę zdrowia, zwiększa ryzyko zachorowania na choroby dróg oddechowych i układu krwionośnego (objawy chorobowe wychodzą po kilku latach) - należy to udokumentować fotograficznie aby posiadać dokumentacje dla Sądu RP i jak najszybciej na piśmie powiadomić Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Gość: Iga
2008-05-28 00:00
Re:Zapleśniałe kanały wentylacyjne
Dziękuję Wam za podpowiedź. Może coś uda mi się wywalczyć. Przynajmniej spróbuję :)
Gość: Magda
2008-05-28 00:00
Re:Zapleśniałe kanały wentylacyjne
Nie obiecuj sobie zbyt wiele. Łatwo mówić, trudniej wyegzekwować a laikowi braknie argumentów po minucie. Miałam podobny problem - wentylacja działała, ale w przeciwnym kierunku. W spółdzielni spławili mnie po 5 minutach - bo w starych blokach tak jest i koniec. Skończyło się tak, że zatkałam kanał szmatą i teraz siedzę tylko w swoich smrodkach a nie w zbiorowych :) Z dwojga złego ...
Gość: !!!
2008-05-29 00:00
Re:Zapleśniałe kanały wentylacyjne
nie rozmawia się lecz swoje uwagi składa się na piśmie na dziennik, niech odpowiedzą na jakiej podstawie prawnej twierdzą, że w starych blokach tak musi być. Dodatkowo można złożyć zapytanie do PINB-u, czy tak musi być.
Gość: S MARC
2008-05-29 00:00
Re:Zapleśniałe kanały wentylacyjne
Magda pamiętaj do Penicylinum jesteśmy już przyzwyczajeni.Wpiernicz nawet szkło, ale aż tak bardzo nie jest zjadliwy jak nowy imigrant w Polsce, tóry tu szuka pracy. Problem jest z Aspargilusem, który przybył z Afryki i jest do białej rasy wrogo nastawiony ma 3 pateogeny! Co znaczy, że żaden kominiarz nie zaryzykuje czyszczenia miotłą twego grzyba z uwagi na BHP. I tak nic to nie zmieni jakiś czas będzie więcej zarodników i strzępek obłamanych miotłą. Więc po co sie trudzić! A jak ci spółdzielnia odpowie na pismo, to w kominie wyrosną grzyby jak kjaktusy. A jak sąd rozsądzi na twoją korzyść, to szybciej umrzesz na raka. Ale bądź optymistką, bo jako osoba poddana w Polsce torturom będziesz szybciej w niebie. Bo czyściec Ci zaliczą na zasadzie samego członkowstwa w spółdzielni!
Gość: !!!
2008-05-30 00:00
Re:Zapleśniałe kanały wentylacyjne
Takie ględzenie powoduje, że każdy macha ręką i żyje wśród pleśni i smrodków
Gość: S MARC
2008-07-07 00:00
Re:Zapleśniałe kanały wentylacyjne
A jak! Przecież bez tych grzybków i CO2 Kasa nie była by Chora! A o to dba każdy minister zdrowia: grzyby nie szkodzą! Jak ktoś to zgłosi to niedługo opodatkują je jako hodowlę! Szkoda gadać!