Gość: Marek
2009-06-25 00:00
Z cyklu czy tak można:)
Gość: Michal
2009-06-26 00:00
Re:Z cyklu czy tak można:)
Masz pozwolenei zarzadzajacego budynkiem? Rozmawiales z zarzajdzajacym budynkiem? Zgodzi sie na ewentualne zmiany? Jesli tak to odpowiem na twoje pytania jesli nie to nie mecz ludzi.
Gość: Gość
2009-06-26 00:00
Re:Z cyklu czy tak można:)
Pewnie, że bedze działać. Ale..
1) Kanał musisz wykonac z rury FLEX Kwasoodpornej;
2) doskonale uszczelnić ją w kanale wentylacji grawitacyjnej specjalnym klejem;
3)W punkcie "1" za okapem ma byc wentylator i klapa a następnie trojnik;
3) Jeżeli w punkcie "2" chcesz dać wentylator, to za nim też musi byc też zawór klapowy (klapa) i dopiero trójnik z rurą idącą z okapu( chodzi o to by powietrze z ktoregobądź wentylatora było kierowane tylko w kanał, bez wzgledu na prace drugiego wentylatora! jak nie dasz klapy na "2" to wentylator z "1" będzie wywiewał Ci powietrze z okapu przez wentylator 2 do aneksu. Pamiętaj nie zawsze "2-ka" będzie pracować)
4) zamaskuj kanał w pokoju płyta Karton-gips i może owin izolacją to będzie ciszej, Po paru latach wymień rurę na nową.
5) Co do prawa, to w naszym kraju nie ma prawa, jest jego interpretacja, a to zupełnie co innego. Mam nadzieję że nie będziesz miał z tym kłopotów. Nie ma już zapisu że wentylacja mechaniczna musi być uzupełniona o grawitacyjną, więc jak robisz mechaniczną to jesteś Panem Swiata i nikt ci nie podskoczy(nie ma opcji wstecznego ciągu)
6) podgrzewacz gazowy to osobny temat jeśli odprowadza spaliny do innego komina a tak wynika z tego rysunku.
7) Zrób jakieś czerpnie świerzego powietrza bo padniecie jak ryby bez tlenu(chyba ten punkt spędzi Ci sen z oczu na kolejne pare dni).
pomysł dobry, liczy innowacja
Pozdrawiam - Gość.
Gość: Marek
2009-06-26 00:00
Re:Z cyklu czy tak można:)
Dziękuję za odpowiedź i cenne uwagi. W kwestii pozwolenia zarządcy (w tym przypadku spółdzielni mieszkaniowej)... Otóż mam pozwolenie na urządzenie aneksu w tym miejscu, jednak wymagają planu rozprowadzenia wszystkich instalacji, dlatego w tym miejscu pytam o wentylację, aby wiedzieć na czym stoję i jakie mam możliwości. Taka właśnie wydaje mi się optymalna.
Pozdrawiam.
Gość: Marek
2009-06-26 00:00
Re:Z cyklu czy tak można:)
Pytanie uzupełniające.
Czy nawiewniki we wszystkich oknach (w sypialni i pokoju) i "szpara" pod drzwiami w sypialni rozwiązują problem dostarczenia świeżego powietrza czy to za mało?
Proszę o wypowiedzi i pozdrawiam:)
Gość: Gość
2009-06-26 00:00
Re:Z cyklu czy tak można:)
Oczywiście nawiewniki we wszystkich oknach rozwiązują problem , natomiast nalezy pomyśleć , że zimą możesz zaciągac - 20 i niżej do pokoju. Jeżeli w zimę nie będzie z tym wiekszego problemu a sprawy z administracją masz uregulowane to do dzieła.
Pozdrawiam.
Gość: Marek
2009-06-26 00:00
Re:Z cyklu czy tak można:)
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie wiem czego się trzymać:) Jeżeli ktoś ma jeszcze inne zastrzeżenia w poruszanym temacie, o których nie wspomniał szanowny Przedmówca, to proszę o zamieszczenie spostrzeżeń.