Gość: Jarek W.
2008-03-10 00:00
Wymienniki w całości spawane
Witam znalazlem w internecie oferte wymienników w całości spawanych. Czy ktoś posiada doświadczenia z tego typu elementami ??

Jeżeli ktoś używa tego typu wymienników prosze o informacje na temat ich użytkowania tj. czyszczenie itp.
Dokładnie chodzi mi o coś takiego :

http://www.hard.com.pl/wymienniki/ />
----------------------------------------------

WYMIENNIKI CIEPŁA SPAWANE
Uwaga !!! Proszę nie mylić wymienników spawanych z wymiennikami lutowanymi. Dzięki zastosowaniu opatentowanego spawu , nasze wymienniki nie posiadają uszczelek. Ich czyszczenie jest tanie i szybkie. Zastosowane spawy przystosowane są do wysokiego ciśnienia i temperatury ( 4,0 MPa i 300°C lub więcej ) Charakteryzują się dłuższą żywotnością od wymienników lutowanych.

Na początku lat dziewięćdziesiątych TENEZ S.A. we współpracy z partnerem zagranicznym, firmą API Schmidt-Bretten dokończyła rozwój spawanych nierdzewnych płytowych wymienników ciepła typu ST. Ich doskonałe właściwości, znaczna odporność na korozję, wysoka intensywność przenoszenia ciepła i możliwość wysokich eksploatacyjnych temperatur i ciśnień przeznaczają je dla najbardziej skomplikowaniejszych działów produkcyjnych na przykład w przemyśle chemicznym albo farmaceutycznym. Wykonanie typowe oraz proces technologiczny spawania wymienników są opatentowane w Unii europejskiej i w USA.

Oprócz spawanych nierdzewnych płytowych wymienników ciepła w skład programu produkcyjnego wchodzą rozbieralne płytowe wymienniki ciepła, znajdujące szerokie zastosowanie w przemysłu spożywczym.

TENEZ S A . jest producentem oraz dostawcą w szczególności kompletnych uruchomień produkcyjnych w mleczarniach, w browarach oraz w produkcji napojów bezalkoholowych. Urządzenia produkowane przez spółkę znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w zakładach produkcji spożywczej, ale i w zespołach technologicznych dla przemysłu chemicznego farmaceutycznego lub energetycznego

Obok produkcji jednostkowej zapewnia firma kompleksowe rozwiązania działań dostawczo-inwestycyjnych. Oferta umożliwia zabezpieczenie rozwiązania projektowego od pojedynczych projektów nowych urządzeń, rekonstrukcji do kompleksowego rozwiązania nowych zakładów.

Znaczną pozycją obrotu jest eksport, który wynosi ponad 49% produkcji spółki. W produkcji dla partnera API Schmidt - Breten znajdują wymienniki typu ST zastosowanie u czołowych światowych producentów: AEG, BASF, BAYER, HENKEL, PFINDER, PIERE GUERIN.

Produkty TENEZ S.A. znają doskonale klienci w Niemczech, Austrii, Holandii, Szwecji, Francji, Anglii, Słowacji, Polsce, Rosji, gdzie znajdują się przedstawicielstwa handlowe firmy, dalej w Izraelu, Kuwejcie, Japonii, Argentynie i USA.
WYMIENNIKI CIEPŁA SPAWANE
Materiał:

Podstawowym elementem funkcyjnym wymiennika jest korpus wymiennikowy składający się z płyt przekazujących ciepło wytłoczonych ze stali austenitycznej CrNiMo - stali nierdzewnej.
Elementy styczne z produktem- standadowy materiał ; 1.4404, 1.4571, 1.4306
Obudowa spawana z 1.4571
możliwość wykonania na życzenia klienta z : 1.4539, Tytan, Hasteloy, 2.4819
Płyty:

Płyty SIGMAWIG, jako podstawowe elementy posiadają główny udział w wyjątkowych właściwościach termodynamicznych wymienników ST. Dzięki optymalnej falistości ich powierzchni można osiągać np. w warunkach pracy woda - woda współczynnik oddawania ciepła aż 7000 W/m2°C. Przez uporządkowanie płyt powstaną dwie wzajemnie oddzielone przestrzenie, miedzy którymi dochodzi do oddawania ciepła. Powierzchnia funkcyjna jest polerowana, co łącznie z wysoko turbulentnym przepływem przejawia się w minimalnym wytwarzaniu osadu i zanieczyszczeniu. Wewnętrzne uporządkowanie przepływu można optymalizować ze względu na potrzebną intensywność oddawania ciepła, maksymalne ograniczenie spadków ciśnienia, ewentualnie na wymagania specjalne chłodzącego albo grzewczego procesu.
Nowoczesna technologia spawania płyt:

Płyty wzajemnie spawane są po obwodzie wewnętrznym oraz po obwodach otworów napuszczania za pomocą metody WIG.(tzn spawanie bez podawanego materiału w ochronie argonowej atmosferze.)Wymiennikowy korpus jest osadzony na czterech króćcach które są również spawane metodą WIG.
Płaszcz

Korpus wymiennika jest ściągnięty przez płaszcz. Płyty płaszcza wymiarowane są według ciśnienia eksploatacyjnego. Materiał to stal nierdzewna albo stal konstrukcyjna wyposażona w powłokę lakierową.

Specjalne wykonanie wymienników:

Dla potrzeb technologii, wymagających ekstremalnych warunków, przeznaczone są specjalne wykonania wymienników:

- dla nagłych zmian temperatur - wykonanie, które eliminuje powstanie naprężeń mechanicznych, które powstają przez różną rozciągliwość korpusu i części płaszcza, które opiera się o sprężyste połączenie w miejscu przenikania króćców przez płytę frontalną (analogia tzw. głowicy pływającej u wymienników kotłowych )

- dla bezszumowego ruchu w warunkach pracy - para- ciecz -można dostarczyć wymiennik z tzw. tłumikiem uderzeń.

Sprawność cieplna

Intensywność oddawania ciepła i spadki ciśnienia wymiennika zależne są między innymi od kąta wytłoczenia fal a przez to powstałego przypływu turbulentnego. U niektórych typów wymienników zastosowano tzw. "twarde" płyty z większym kątem wytłoczenia fal albo "miękkie" płyty z mniejszym kątem wytłoczenia fal, ewentualnie kombinację obu typów płyt.
Płyta T - niższe oddawanie ciepła i niski spadek ciśnienia
Płyta M - wysokie oddawanie ciepła przy wyższym spadku ciśnienia
Program produkcji

TENEZ S.A. oferuje szeroki asortyment wymienników. dla wszystkich mocy, środowisk i procesów, które współczesny rynek wymaga. Wymienniki produkowano w pięciu szeregach typowych ST 3, ST 12, ST 18, ST 30 a ST 40.

Różna liczba płyt i typy płyt według wytłoczeń umożliwiają szereg wykonań.

Wymienniki można wyprodukować dla jednostronnego albo obustronnego przyłączenia.

W wykonaniu standardowym wyposażono wymienniki w cztery króćce w jednym czole, na życzenie odbiorcy można wyposażyć wymiennik w dwa króćce z przodu i dwa z tyłu, ewentualnie i w inną kombinację według wymagania. Korpus można wyposażyć i w więcej króćców, ewentualnie realizować w jednym korpusie więcej sektorów eksploatacyjnych.

Dalsze króćce mogą służyć do odpowietrzania, odgazowania, jako dalsze doprowadzenia itp.
Gość: Roman
2008-05-08 00:00
Re:Wymienniki w całości spawane
Witam serdecznie!!
Proszę o podanie panstwa danych teleadresowych w celu dokładniejszego sprawdzenia państwa oferty.

Dzękuje!!