Gość: Bartek
2008-03-26 00:00
Wybór rodzaju klimatyzatora oraz marki
Witajcie,
Stoję teraz przed dylematem zamontowania klimatyzatora na stacji paliw. Powierzchnia handlowa to ok 70 m2, kilka lodówek. Wysokość ok 280-290 cm.
Zastanawiam się nad wyborem klimatyzatora (naściennego, sufitowego itp.) oraz nad wyborem producenta. Przyznam szczerze, że nie zależy mi na nazwach, ale na dobrej jakości.
Jestem totalnym laikiem więc nie chcę paść ofiarą sprzedawcy, który sprzeda mi to co ma na półce, a nie rozwiązanie dostosowane do moich potrzeb.
Temat w miarę pilny więc będę rad za Wasze opinie.
Dziękuję i pozdrawiam
Gość: greg
2008-03-26 00:00
Re:Wybór rodzaju klimatyzatora oraz marki
wszytko zależy od zasobności portfela i podejścia do tematu
1. niska cena zakupu a wysoki koszt eksploatacji
a. urządzenia on/off
2. wyższa cena zakupu i niski koszt eksploatacji
a. urządzenia inverterowe
ważnymi współczynnikami jest EER i COP im wyższe tym lepszy sprzęt, estetyka urządzenia, funkcjonalność, gwarancja co niektórzy dają 5lat gwarancji.
Gość: AC
2008-03-26 00:00
Re:Wybór rodzaju klimatyzatora oraz marki
Witaj
Oferta może być wariantowa, klimatyzatory z tzw. górnej półki,a co za tym idzie lepsza jakość materiałów = wygląd, gwarancja, rozwiązania techniczne (np. inwerterowa sprężarka = niższe zuzycie energii, cichsza praca) i klimatyzatory z tzw. niższej półki. Wybór zawsze zależy od wymagań i portfela klienta. Ważne jest aby moc chłodnicza została dobrze dobrana, zbyt mała wydajnośc tp duże obciązenie dla klim a efekt moze byc ponizej oczekiwań i do tego szyboa "zajedzisz" urządzenia.
Jeśli chciałbyś ofertkę, napisz na e-maila aircentrum@wp.pl.dobierzemy i doradzimy:)
pozdrawiam
Gość: maciek
2008-03-28 00:00
Re:Wybór rodzaju klimatyzatora oraz marki
jest wiele rozwiązań które nie obciążają portfela
jeżeli chodzi o twoje pytanie proponował bym ci zamontować urządzenie markowe co nie znaczy drogie ważna jest wydajność urządzenia napisz maila to prześle ci dobrą ofertę
mac50@onet.eu