Gość: Krzysiek
2009-10-26 00:00
Wilgoć w mieszkaniu
Mieszkam w bloku na 1 piętrze w kawalerce i od dawna mam problem ze skraplaniem się wody na oknach.Administracja zamontowała nawiewniki ale problem pozostał.
Mieszkanie ogrzewane jest przez własny piec gazowy w łazience.W tym roku wymieniono piece gazowe na piece z zamkniętą komorom spalania i zwiększyła się wilgotność w mieszkaniu.Przez kratki wentylacyjne dość często nawiewa powietrze z zewnątrz które jest zimne i wilgotne.Najgorzej jest w nocy gdy woda leje się po oknach.Odpowiedż administracji to grzać i wietrzyć.Mam 22st.C w domu i mam grzać i jeszcze otworzyć okna ?Wizyty kominiarzy są opłacone przez administrację i są w pogodne dni i wszystko jest niby ok.Pomocy co robić ?
Gość: ?
2009-10-27 00:00
Re:Wilgoć w mieszkaniu
Trzeba zrobić wentylację ... nic więcej.
Gość: mariusz
2009-10-27 00:00
Re:Wilgoć w mieszkaniu
z którego roku budynek?? czy okna były wymieniane?? Czy kominy są drożne?? Czy ktoś zakleja kratki taśmą?? Czy chałupa jest wietrzona??
Gość: Krzysiek
2009-10-27 00:00
Re:Wilgoć w mieszkaniu
Blok jest z 2000r , 2 piętrowy z własnym ogrzewaniem gazowym .Problemy z wentylacją zawsze były i to co wiem to jest tak u wszystkich na całym osiedlu (7 bloków ).
Administracja rozkłada ręce , wywala dziury w ścianach pod oknami w kuchni i montuje jakieś nawiewniki z grzałkami u nielicznych.W łazienkach są dwie kratki , jedna wysoko przy suficie a druga na wylot przy muszli klozetowej.
Okna plastik od tego roku są nawiewniki na oknach "aereco".
Na całym osiedlu w tym roku wymienili piece na te z zamkniętą komorom spalania.Okna parują intensywnie gdy jest pogoda deszczowa i w nocy oraz zimą.Gdy jest wiatr to z kratek śmiga chłód.W kuchni podczas gotowania trzeba otwierać okno.Miałem w kuchni wentylator wyciągowy z żaluzją ale kontrola i musiałem zdjąć.Poradżcie co robić ?
Gość: KKP
2009-10-31 00:00
Re:Wilgoć w mieszkaniu
to są skutki jak za projekt wentylacji biorą się architekci, którzy myślą, że jak kilka kanałów ponad dach wyprowadzą to już w lokalach będzie wentylacja.
Należy zgłosić to do PINB-u na piśmie za potwierdzeniem odbioru.
www.kkp.pop.pl
Gość: S MARC
2009-11-11 00:00
Re:Wilgoć w mieszkaniu
KKP a u mnie był kominiarz jak było 25 st na dworze a w mieszkaniu 23 i chciał pokazać mi cud z grawitacją. On chodził tylko z kręciołkiemi nie miał atrybutu wadzy czyli miotły. Mam nagranie, może ktoś wie jak pokazać to magramie w formacie MP4 na youtube? Teraz czekam na protokół, bo jak podaje prawo, to tylko kominiarz ma prawo pozbawić mnie dostępu do świerzego powietrza! A ja perfidny niedowiarek znający PN-EN 15251:2007 Kryteria środowiska wewnętrznego, obejmujące warunki cieplne, jakość powietrza wewnętrznego, oświetlenie i hałas (oryg.- j. angielski) jak zmierzyłe to w sypialni było S CO2> 1% CO2- skala miernika się skończyła - pomimo nawietrzaka. Przyznaję się, że ja tam oddycham. Dla tego chcę pobudowania 1 w Polsce wzorca komina dla kuchni który spełni PN -B-03430: 1989: to jest komina murowanego z cegły 140x 140 o H> 26 m, najlepiej dla pewności 30 m! Ten wiem że będzie działał wg PN kilka razy w roku - bo to wynika z obliczeń.