Gość: Tomek
2008-12-09 00:00
Wentylator wyciagowy
Witam.Potrzebuje wentylator wyciagowy do komina wentylacyjnego. Chcialbym zamontowac go w lazience. Chcialbym sie dowiedziec jakiej firmy i o jakich parametrach powinno byc urzadzenie??? Zalezy mi by bylo bardzo ciche. Pozdrawiam. Wesolych Swiat.
Gość: ccc
2008-12-10 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
helios els
Gość: ??
2008-12-10 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Chcesz wykończyć rodzinę?
Gość: mily_26
2008-12-10 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
witam kolego jezeli chcesz zamont. went. w łazience to polecam STYL 2 z wył. czasowym z DOSPEL, jest to maly fajny wentylatorek(w miare cichy)nadajacy sie na cos takiego,chyba ze masz bardzo duza łazienke,to trzeba cos pomyslec ale wydaje mi sie ze na duza tez starczy!!
Gość: KGB
2008-12-11 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Jaka jest wydajność tego "STYL 2"?
Gość: mily_26
2008-12-12 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
np. taka fi 100 ma ok. 100m3/h w zaleznosci od wymiaru fi!!
Gość: Tomek
2008-12-13 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Witam ponownie.Dzieki za rady. Moja lazienka jest bardzo mala i nie ma okna, dlatego chcialbym wymusic obieg powietrza. Pytanie do ?? ( gosc ) - oco chodzilo Tobie z tym wykonczeniem rodziny. Jak juz cos piszesz to prosze rozwin temat. Jeszcze raz dzieki, jesli ma ktos inne pomysly to prosze pisac
Gość: ??
2008-12-13 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Wuciągają powietrze w łazience robisz podciśnienie, więc się cofnie powietrze w innym kanale np. w kuchni. Nie jest tajemnicą zagrzybienie takich kabnałów. Stężenie zarodników grzybów przekracza przy tego typy instalacjach nawet 15 razy dopuszczalne wartości źródło " Problemy Powietrza Wewnętrznego w Polsce"
Gość: Grzegorz
2008-12-15 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Słuchałem ostatnio wentylator Silent Dospela, był bardzo cichutki, kosztuje kilkadziesiąt zł. Z tym podciśnieniem to chyba lekka przesada, myślę że gdyby miał zagrozić przepływom w kuchni musiałby mieć jakieś gigantyczne wydajności ale mogę się mylić, nie spotkałem się jeszcze z wc bez wentylatora. Pozdrawiam
Gość: Hurtownik
2008-12-19 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Ja uważam, że lepiej kupić cokolwiek byle nie Dospela. A z tym Silentem, to chyba jakaś pomyłka. Silenta robią Hiszpanie, Dospel jest ze sto lat w tyle za Hiszpanami. Z tym podciśnieniem, to wcale nie przesada. Oczywiście nie jest to takie podciśnienie jak w odkurzaczu, ale wystarczy, żeby ci brud z kanału wentylacyjnego wrócił do łazienki. Aby uniknąć zwrotnego powietrza wybierz dowolny wentylator zagranicznej firmy S&P lub Cata (obie firmy hiszpańskie). Zagraniczne firmy stosują klapkę odcinającą. Nie wiedzieć czemu polscy producenci nie stosują takich rozwiązań.
Gość: YogiBear
2008-12-19 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Panie hurtownik pisz obiektywnie. Co do pierwszej części to się z Tobą zgadzam. Widać, że wiedzę o produktach masz znikomą. Jest wiele wentylatorów, które mają w swojej nazwie Silent i pochodne tego słowa. Nie wszystkie urządzenia, także hiszpańskie, posiadają klapę zwrotną. Nie bardzo wiem co ta klapa ma wspólnego z kratką w innym pomieszczeniu. Jasne jest, że użytkownik musi pomyśleć o dopływie powietrza z zewnątrz, bez względu czy ma wentylację "naturalną" czy mechaniczną. Do Pana "Miłego" to uwaga, że maksymalna wydajność podawana przez producenta ma się nijak do rzeczywistości, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z wentylatorami osiowymi, które polecasz.
P.S. Jeśli chodzi o głośność urządzeń to warto zobaczyć z jakiej odległości jest podawana.
Pozdrawiam
Gość: Hurtownik
2008-12-22 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
He he he, zamiast pomóc człowiekowi w wyborze wentylatora, widzę, że rozpoczyna się spór o kompetencjach... Ale jestem gotów posłuchać Pana mądralińskiego Misia Jogi. No więc, który wentylator łazienkowy produkcji hiszpańskiej nie ma klapki zwrotnej? Oczywiście proszę nie uwzględniać wentylatorów z automatycznie otwieranymi kratkami-żaluzjami, które de facto pełnią funkcję klapki zwrotnej. A przyznam, że sam nie wiem co ta klapka ma wspólnego z kratką w innym pomieszczeniu... Czy ja coś o tym pisałem? Taka klapka zabezpiecza przed tzw. cofką (powietrzem zwrotnym z kanału wentylacyjnego) i tyle miałem do powiedzenia na ten temat. Jeżeli nie znam wszystkich produktów na rynku, to trudno, ale nie potrzebna mi jest wiedza o całym rynku i każdym jednym wentylatorku sprowadzonym z Chin. I tak te produkty, które znam wystarczają mi do prowadzenia działalności. Prosiłbym o krótką lekcję. Który jeszcze wentylator ma w nazwie Silent (nie pochodną słowa Silent). Przy okazji, powiem, że Dospel w Castoramie w moim mieście wisi na tym samym ekspozytorze co S&P, więc nie trudno się pomylić człowiekowi, który się na tym nie zna. Natomiast dla człowieka z branży jest to wręcz profanacja.
Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt.
Gość: YogiBear
2008-12-23 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Jaki Pan hurtownik jest wrażliwy. Klapa zwrotna i żaluzja to nie jest to samo, o klapie odcinającej to już nie wspomnę (a o niej Pan hurtownik raczył napisać), a to już zupełnie inna para kaloszy. Czy EDM 100 ma klapę zwrotną lub ma w każdym modelu żaluzję???
Czy wentylator, powiedzmy z klapą, zabezpiecza przed cofką w innym kanale? Jak go włączymy to co się stanie w drugim kanale, gdzie nie ma wentylatora, a okna w mieszkaniu są zamknięte? Pisze Pan hurtownik, a nie wie o czym. Bez dostarczania powietrza do pomieszczeń to może Pan sobie te klapy... Przez wzgląd na Święta nie dokończę.
Zdrowych i Wesołych Świąt, a przy takim artyście na pewno będą wesołe:)
Gość: 123
2008-12-23 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Witam Panów fachowców
a może przed doradzeniem jakiegoś typu wentylatora któryś z Panów by się zapytał czy klient czasem nie ma kotła gazowego z otwartą komora spalania, lub kominka. Co prawda Tomek o to nie pytał ale z jego pytania wynika ze jest laikiem, może nie wie o nie których przeciwwskazaniach?
Gość: YogiBear
2008-12-23 00:00
Re:Wentylator wyciagowy
Faktycznie nikt nie pytał:)
Masz Tomku kocioł z otwartą komorą spalania lub kominek w łazience? Swoją drogą kominek w łazience to ciekawe rozwiązanie:) Może mieć przyszłość:)