Gość: Krzysztof
2006-02-08 00:00
Wentylator w grwitacyjnej, ale na pietrze
Przegladalem posty o laczeniu wentyl grawitacjyjnej i mechanicznej i wiem ze jest to zabronione itd. Mam tylko pytanie, wiem ze jesli w ten sam kanal w dolnej czesci podlaczy sie wentylator i jest to kuchnia lub lazienka, to u gory bedzie czuc zapachy z tych pomieszczen.
Co si enatomiast moze dziac przy sytuacji odwrotnej tzn. gdy wentyalor podlacze u gory, a na dole zostawie otwarta kratke???
Albo jesli u gory przebije sie do kanalu i tez wstawie kratke?? Tak jest chyba w blokach.
Prosze o odpowiedz
Gość: T. Brzęczkowski
2006-02-08 00:00
Re:Wentylator w grwitacyjnej, ale na pietrze
Te przepisy o nie łączeniu wentylacji nie wynikają z dbałości o twój nos (zapachy) a o zdrowie. W kanałach wentylacyjnych "mokrych" (kuchnia łazienka) znajdują się duże ilości grzybów strzępkowych (pleśni), "strzelają" one ogromną ilością zarodników, które jeżli wylecą na zewnątrz to się niegroźnie rozproszą. Notomiast gdy włączysz wentylator w łazience obniży on ciśnienie w całym domu, i spowoduje cofką z kanału kuchennego czy drugiej łazienki, a wtedy stęzenie zarodników w domu przekroczy wartości nieszkodliwe.
Gość: Krzysztof
2006-02-08 00:00
Re:Wentylator w grwitacyjnej, ale na pietrze
ALe jesli wlacze wentyl u gory to nie cofnie mi chyba na dół, co??
Te przepisy o nie łączeniu wentylacji nie wynikają z dbałości o twój nos (zapachy) a o zdrowie. W kanałach wentylacyjnych mokrych (kuchnia łazienka) znajdują się duże ilości grzybów strzępkowych (pleśni), strzelają one ogromną ilością zarodników, które jeżli wylecą na zewnątrz to się niegroźnie rozproszą. Notomiast gdy włączysz wentylator w łazience obniży on ciśnienie w całym domu, i spowoduje cofką z kanału kuchennego czy drugiej łazienki, a wtedy stęzenie zarodników w domu przekroczy wartości nieszkodliwe.
Gość: .
2006-02-08 00:00
Re:Wentylator w grwitacyjnej, ale na pietrze
Tym kanałem nie ale innym