Gość: Anna Kowalska
2013-07-09 11:04
Wentylacja z odzyskiwaniem ciepła
Witam! Co myślicie o wentylacji z funkcją odzyskiwania ciepła? Opłaca się inwestować dodatkowe pieniądze? Proszę o opinie osoby które korzystają/korzystały?

http://www.centrumklima.pl
Gość: konsultant
2013-07-12 08:15
Re: Wentylacja z odzyskiwaniem ciepła
Jeśli zwraca się Pani z takim pytaniem na takie forum, to chyba nie ma Pani żadnego pojęcia o wentylacji.
Gość: Bartek Kowalik
2013-07-27 20:00
Re: Wentylacja z odzyskiwaniem ciepła
Nie rozumiem wypowiedzi gościa "konsultant". Wentylacja wraz z odzyskiwaniem ciepła (mechanizm rekuperacji) jest bardzo dobrym rozwiązaniem. U mnie takie rozwiązanie montowała firma Apclima i jestem bardzo zadowolony z efektów. Oszczędzam teraz na ogrzewaniu, a do tego mam świeże powietrze w domu bez konieczności otwierania okien.
Gość: konsultant
2013-07-30 09:42
Re: Wentylacja z odzyskiwaniem ciepła
Nie zrozumiał Pan mojej ironii. Każdy doskonale wie, że odzysk ciepła jest rozwiązaniem ekonomicznym a nawet wymaganym zgodnie z WT (z wyjątkiem małych instalacji), a zadając takie pytanie przez jak sądziłem fachową firmę w taki sposób jest trochę absurdalne.
Gość: MariuszPilch
2013-08-01 19:25
Re: Wentylacja z odzyskiwaniem ciepła
Faktycznie też pomyślałem najpierw że to jakiś trolling ten wpis, bo przecież wiadomo, że system odzyskiwania ciepła jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Widziałem, że wspomniana firma Apclima oferuje możliwość samodzielnej instalacji takiej wentylacji, przy czym otrzymuje się cały projekt oraz fachowe doradztwo. Można sporo zaoszczędzić dzięki temu.
Gość: Bartek Kowalik
2013-08-05 14:49
Re: Wentylacja z odzyskiwaniem ciepła
[quote: konsultant]Nie zrozumiał Pan mojej ironii. Każdy doskonale wie, że odzysk ciepła jest rozwiązaniem ekonomicznym a nawet wymaganym zgodnie z WT (z wyjątkiem małych instalacji), a zadając takie pytanie przez jak sądziłem fachową firmę w taki sposób jest trochę absurdalne.

Przeprasza, nie zrozumiałem ironii. Czasami po prostu ludzie lubią wypisywać tak absurdalne rzeczy, że aż głowa boli. Dlatego wolałem jednak zareagować. System wentylacji wraz z odzyskiwaniem ciepła to bez wątpienia bardzo dobra metoda. Warto jednak zatrudnić do tego jakąś fachową firmę, która ma w tym doświadczenie. Źle wykonana instalacja to tylko masa problemów.