Gość: Bożena
2011-03-14 11:53
WENTPACK CZY WENTYLE?
Ten temat był już kiedyś na forum, ale kilka lat temu. Zarówno jeden jak i drugi program zdążył się już zmienić. WENTPACK zniechęcił mnie do siebie ilością błędów i koniecznością wpisywania dużej ilości danych zanim przystąpi się do rysowania. WENTYLE są darmowe i ciągle ulepszane. Mają dużą bibliotekę elementów. Jednak "mówi się", że WENTPACK jest nowocześniejszy. Co o tym sądzicie? Który program bardziej skraca czas robienia projektu? Czy warto się przełamać i spróbować WENTPACKA ponownie?
Gość: Jakub Chyla
2011-03-15 09:44
Re: WENTPACK CZY WENTYLE?
Ani jeden, ani drugi. Polecam CADvent'a.
Fajny jest jeszcze Revit MEP, ale póki co niedopracowany ze strony Autodesku oraz jest zbyt mało familii udostępnianych przez producentów - czytaj trzeba samemu je tworzyć.
Jednak tak czy siak Revit'a warto będzie używać w momencie, kiedy Autodesk go dopracuje, bo na razie to prezentuje się marnie pod względem obliczeniowym...
Gość: PM Projekt
2011-04-02 10:31
Re: WENTPACK CZY WENTYLE?
Znamy program ventpack od samego początku. Od momentu gdy na rynku jeszcze był jego poprzednik panolCad. Jako użytkownik jestem pełen szacunku dla ludzi, którzy w polskich realiach stworzyli i tworzą dobre oprogramowanie. To że coś nie funkcjonuje czy jest niedopracowane zdarza się wszędzie. Wystarczy spojrzeć na Widowsa czy AutoCada. Oba programy się rozwijają i na oba się często wściekamy ale bez ich rozwijanie porostu wszystko stało by w miejscu.
A wracając do pytanie czy ventpack czy wentyle. Wszystko zależny od zasobności portfela i od tego co się wykonuje. Dla projektantów małych instalacji wystarczą wentyle a dla dużych rozległych instalacji gdzie często pomocne jest 3D osobiście preferuje i polecam Ventpacka, Jest to niemały wydatek ale opłacalny. Tym bardziej ze teraz powstał ventpack na nowej platformie Brisscada.
Gość: Tom
2011-04-07 12:18
Re: WENTPACK CZY WENTYLE?
Jak ktoś myśli o zakupie ventapack niech porówna jeszcze inne oprogramowania do tego celu. Cena Ventpack już jest czasami wyższa lub niewiele niższa niż oprogramowania z "zachodu". Ja znalazłem coś lepszego za tą samą cene. Zapytajcie Fluid Desk jakie metody obliczania strat ciśnienia oferuje ich oprogramowanie, wody w usta najbierają. Ktoś kto zna temat będzie dobrze więdział o czym mówie. Jak dla mnie słaby stosunek cena/możłiwości; o technical suport już nie wspomne.
pozdr
Gość: Michał
2011-04-11 13:08
Re: WENTPACK CZY WENTYLE?
Mógłby kolega podać co za oprogramowanie znalazł. Z chęcią bym skorzystał.