Gość: leon15
2008-01-01 00:00
Ventpack -prośba o pomoc
Witam wszystkich forumowiczów!
Mam problem z programem Ventpack -posiadam wersję demo (30-dniową)Ventpacka 2.17 oraz Autocada 2004. W czasie rysowania w Ventpacku niby wszystko jest w porządku, instalacja jest połączona, wszystko co narysuję na rzucie pojawia się na przekroju. Ale gdy chcę zrobić drugi przekrój prostopadły do poprzedniego kształtki albo są jakoś dziwnie porozrzucane, albo widać było same przewody ,bez trójników. Poza tym czasem zdarza się ,że na rzucie narysuję jakiś element, po przejściu do przekroju okazuje się że jest w innym miejscu, a po powrocie do rzutu przemieszcza się jeszcze gdzieś indziej :). Poza tym mam problem z elementami niestandardowymi (w moim projekcie belki chłodzące) -do dwóch elementów wszystko jest w porządku, ale później na przekroju wyświetla mi je w rzucie, a z rzutu niektóre całkiem znikają. Czy może to być problem niekompatybilności tej wersji Ventpacka z tym Autocadem? A może są to ograniczenia wersji demo? A może instalacja jest za skomplikowana na ten program (biurowiec 5 pięter, dwie instalacje nawiewne, dwie wywiewne)? Proszę o pomoc, bo nie wiem już co z tym zrobić.
Gość: SL
2008-01-02 00:00
Re:Ventpack -prośba o pomoc
Musisz się nauczyć rysować, rozrzuca elementy-fleksy jak się zrobi bardzo długie lub krótkie to rozrzuca, lub elementy gdy są nie pod kątem prostym to tak się robi
Gość: dike
2008-01-02 00:00
Re:Ventpack -prośba o pomoc
Program jest kompatybilny z wersją AutoCADa2004. Wersja demo nie ma ograniczeń funkcjonalnych (wyłącznie czasowe). Nie sądzę również by był to problem skomplikowanej instalacji. Jeżeli prześle Pan projekt (na dike(at)wp.pl)- zlokalizuję popełnione błędy i pomogę je wyprowadzić.