Gość: Bella
2009-11-08 00:00
Ustawienia CO EKOKOMFORT 18 KW
Witam serdecznie
Od niedawna jestem posiadaczem pieca firmy LAZAR Ekokomfort 18Kw i jestem przerażona zużyciem ekogroszku i wysoką temperaturą w mieszkaniu.Co trzy -cztery dni muszę
zasypywać podajnik ,w ciągu miesiąca spaliłam 1,5tony ekogroszku.Myślę ,że tak duże zużycie opału jest błędem w ustawieniu paraqmetrów pieca.
U1 14sek
U2 14sek
U3 20minut
Popiół się żużluje
Proszę właściwieli tych piecy o opinię w sprawie użytowania tego pieca.
Pozdrawiam
Gość: zulek
2009-12-11 11:43
Re: Ustawienia CO EKOKOMFORT 18 KW
Bello
Ustawienia w różnych systemach (domach) mogą być inne. Mam taki sam kocioł i postaram się podać ci pewne parametry wyjściowe, które prawdopodobnie trzeba będzie lekko zmodyfikować do potrzeb twego systemu. Spróbuj pierwszy parametr U1 ustawić na minimum czyli między 5-6s (i zostaw to ustawienie jako stałe),
natomiast operuj czasem przerwy miedzy podawaniem czyli U2 spróbuj ustawić najpierw na 17s i obserwuj czy węgiel pali się prawidłowo tj. na retorcie tworząc lekki kopczyk (nie może być wklęsły). U3 zostaw na razie na 20min.
Bardzo ważne jest ustawienie dmuchawy, masz tam przesłonę na wentylatorze - trudno jest mi jednoznacznie odpowiedzieć nie widząc twego systemu ale jeśli masz prawidłowy ciąg to ustaw prześwit na ok 1/4 (ma być odsłonięta w 1/4) płomień w palenisku nie może być ciemno czerwony i kopcić. Zbyt mała dawka powietrza jest bardziej szkodliwa niż zbyt duża. Problem, żużlowania może dotyczyć zbyt dużego podawania powietrza (zbyt mocno otwartej dmuchawy) poznać to można bo bardzo jasnym poszarpanym (szybkim) płomieniu jak z palnika. Jednak najbardziej prawdopodobna jest jakość i typ węgla.. często nie wiedząc o tym kupuje się typ węgla koksujący. Jednak to nie powinno być wielkim problemem jeśli prawidłowo ustawisz powyższe parametry spieki nie będą dokuczliwe. Polecam lekturę tego poradnika, są tam porady jak ustawić kocioł, jednak pamiętaj każdy kocioł jest inny i inne warunki w jakich pracuje informacje są poglądowe i należy dopasować je do swoich potrzeb. Twój sterownik posiada wiele możliwości jak uda ci się opanować podstawy to będziesz w stanie ustawić jeszcze inne parametry dot. spalania.
-pozdr
Gość: zulek
2009-12-11 11:45
Re: Ustawienia CO EKOKOMFORT 18 KW
z rozpędu nie podałem adresu do tego poradnika ;) http://zawijan.wordpress.com/5-budowa-kotla/