Gość: Zbigniew
2009-08-28 00:00
Trzęsienie
Trzęsie mi się instalacja tyn. rury co idą od wymiennika do pompy ,spuściłem wodę ,napełniłem od nowa odpowietrzyłem i nic dalej tak samo ???????
Gość: radekklimat
2009-08-28 00:00
Re:Trzęsienie
a co to jest tyn. ?
Gość: korektor
2009-08-29 00:00
Re:Trzęsienie
literówka z/y. Ktoś, kto się zna na klimatyzacji powinien to łatwo wydedukować. Chyba, że się nie zna.
Gość: WENTYLACJA STRUMIENIOWA
2009-08-30 00:00
Re:Trzęsienie
Zakładam że są połączenia elastyczne przy pompach. Diagnoza: Pompa jest źle dobrana albo ma złą wydajność albo jest w złym miejscu zaprojektowana i są za duże opory na jej ssaniu. Z tego powodu na wirnikach pompy powstaje kawitacja, potem bąbelki powietrza idą na instalacje, potem powstają drgania na kolanach i armaturze i wynika jak sam widzisz. Spędziłem kiedyś miesiące na regulacjach instalacji i szukaniu błędów i są one prawie zawsze te same. Jak wyregulowałem instalację na zaworach balansowych, zwiększyłm ciśnienie w instalacji i dodałem pdpowiednie kryzy ze na tłoczeniu pompy do wszystko ustało. Ale tylko pomoże jeżeli pompa ma małe opory na ssaniu bo wtedy nie wchodzi w kawitacje. Byc może pomoże przełożenie pompy, ale najpierw bym wyregulował instalację i sprawdził ciśnienia na manometach, gdzie powstają największe spadki ciśnienia na instalacji. Pomóc może też podniesienie ciśnienia w instalacji przez dobicie cieczy do zładu, ale to trzeba zrobić z rozwagą, ze względu na miejsca zamontowania naczynia wzbiorczegao i zaworów bezpieczeństwa. Zwykle wymiennik ma bardzo duże opory więc ja projektuje zawsze pompę tak aby tłoczyła na wymiennik a naczynie wzbiorcze zawsze podpięte pod rozdzielacz bo tam jest duży zład. Błedem jest też to, że naczynie wzbiorcze jest blisko ssania pompy, bo to przyczynia się do wyssania cieczy ze zbiornika w pierwszej kolejności i kawitacja gotowa na pompach. Najlepiej jak byś zamówił konsultacje u dobrego fachowca i pierwsze co bym sprawdził to schemat hydrauliczny instalacji i zbalansował zawory równoważące.
Może jestem jełop ale nie wiem co to "z/y"
Gość: Zbigniew
2009-09-01 00:00
Re:Trzęsienie
Dziękuję bardzo za odp.tyn tp pomyłka miało być tzn.jest to skrót to znaczy , chodzi mi o to że jestem młodym mechanikiem w dużej fabryce i nie chce dać przysłowiowego ciała mamy tu Tunel przygotowania powierzchni czyli takie płukanie detali gorącą wodą .Woda z kotła jest dostarczana przez instalację do trzech stref , przez 3 wymienniki ciepła
tą wodą podgrzewane jest medium czyszczące i tylko jeden wymiennik ma za duże cisnienie podejżewam że moze być zabrudzony ztąd to trzęsienie ,czy mogę mieć rację ? sprawdzałem pompę mniej więcej wiem jak wyglda wirnik przy kawitacji i ja bym wykluczył.
A jełopem jest korektor a nie Pan panie Wentylacja Strumieniowa a ja porzrzednie pytanie zadałem źle za co przepraszam
Pozdrawiam Zibi
Gość: Zibi
2009-09-08 00:00
Re:Trzęsienie
Wyszło na moje poządnie odpowietrzyłem instalacje i po kłopocie
Gość: fvvcv
2009-10-26 00:00
Re:Trzęsienie
duże opory na wymienniku mogą być też przczyną "ciała obcego" pozostawionego przez pijanych spawaczy. wtedy też może drżeć coś. trzeba rozebrać i wyczyścić ale z zachowaniem warunków gwrancji!!!