Gość: Puchatek
2006-06-16 00:00
Termodanfoss 4.5 - wysokie pomieszczenia
Ostatnio "przechodzę" z wrsji 2,2 na 4,5, w zwiazku z czym mam pewne problemy. Moze ktoś w tym siedzi dłuzej i zna odpowiedź?
Jak obliczając straty ciepła przy wykorzystaniu zaimportowanych rzutów kondygnacji w module InstalTherm uwzglednić wysokie pomieszczenie przechodzace przez dwie (lub wiecej) kondygnacje (np klatka schodowa, hall itd)?
Niestety OZC po zczytaniu danych z InstalThermu nie pozwala na swobodną definicję dodatkowych przegród. Z mojego "dłubania" wnioskuję, ze nie jest mozliwe powiazanie przegrodą poziomą dwóch pomieszczeń na róznych kondygnacjach (program automatycznie koryguje strumień ciepła na pionowy).
W sumie mógłbym wstawić przegrody ze stałą temperaturą po drugiej stronie (bez tworzenia powiazań między pomieszczeniami), ale niestety jedno z pomieszczeń bedzie nieogrzewane i potrzebne jest okreslenie temperatury wynikowej.
Czy nie da się tego inaczej zrobić? A co z klatkami schodowymi? Czy trzeba je rozbijać na piętra?
Gość: oky
2006-08-18 00:00
Re:Termodanfoss 4.5 - wysokie pomieszczenia
A nie masz wspracia ze strony firmy Danfoss?? Za dużo pisania żeby ci to wytłumaczyć moze kiedys
Gość: Maciej
2006-09-26 00:00
Re:Termodanfoss 4.5 - wysokie pomieszczenia
Jak juz ktos rozpoczą temat termodanfosa to tez mam pytanie.CZy jest ktos kto jest zadowolony z wersji 4.5 .Bo ja troche nad tym siedziałem i powiem ze program jak dla mnie jest troche przesadzony.Nie znam osoby która liczyłaby ozc i potem c.o. poprzez wczytywanie podkładów do programu. Samo wczytanie podkładów zajeło mi kupę czasu a to dopiero początek.Znam kilka osób które licza nową wersja ale starą metodą , czyli bez wczytywania podkładów.
jezeli sa osoby które pracują nową wersją i sa zadowolone to prosze o opinie.
Gość: krzyzak
2006-11-06 00:00
Re:Termodanfoss 4.5 - wysokie pomieszczenia
W OZC można tworzyć mieszkania i pomieszczenia wielokondygnacyjne. Jeżeli chodzi o klatkę schodową to najlepiej na każdej kondygnacji utworzyć w OZC osobne mieszkanie do którego drag&dropem trzeba przerzucić pomieszczenia tworzące klatkę schodową na każdej kondygnacji. Następnie zaznaczyć wszystkie kondygnacje (SHIFT lub CTRL i prawy klik) i pod lewym przyciskiem myszy wybrać polecenie "Połącz mieszkania". Gdy mieszkania sa połączone można w ten sam sposób połączyć pomieszczenia. Po takim połączeniu program wyliczy sumaryczne straty ciepła i bilans powietrza wentylacyjnego.