Gość: Wally
2003-12-21 00:00
Taśmy do klejenia izolacji i kanałów wentylacyjnych
Myślę sobie ,że zamiast pluć sobie nawzajem , kogo produkt jest lepszy lub gorszy - POGADAJMY jak to jest w Polsce na temat taśm!. Czy mamy jakieś normy dotyczące sprawności klejenia taśm?. A co z ich trwałością?Czy są odporne na temperaturę ? i kto powiedział że są odporne?Czy to co sprzedaje nam Dystrybutor "X" - to badziewie , czy rzetelny produkt?. Nie musze powiedzieć, o czym każdy wie , że taśmy do klejenia są codziennym i niezbędnym atrybutem życia instalatora.
Jakie to byłoby życie instalatora bez taśmy do klejenia?. Ale czy taśma jest dobra czy zła?. Czy spełnia warunki instalacyjne ? czy tylko je markuje?. A jak z tym kanałami z płyt piankowych lub prasowanych z włókna szklanego?, kóre są sklejane na taśmę? Jaka jest UDOWODNIONA ich żywotność?,. Czy ich praca jest uzależniona od jakości nakłądania i klejenia taśmy klejącej złącza ?, czy od innego cudownego uszczelniacza?
Zacznijmy dyskusje nt REALNYCH problemów a nie odpowiadajmy na pytania niedorozwinietych pseudo-branżowców, ktorych pytania są z poziomu nauki abecadła.
Barany nie zatrudnią projektanta, czy instalatora- mają ambicję zrobić SAMI -i chcą sie douczyć tutaj na FORUM- bez wyłożenia KASY. A przyupominam wszystkim ,że z KASY żyjemy - dlatego nie mogę ścierpieć tych głupich pytań osób , kóre zamiast zatrudnić fachowca- rozwiązują problem braku ciągu wentylacyjnego w lewej nogawce spodni przez Internet.
Co to mamy za pytania na tej stronie? - brak ciągu? ,jaki jest punkt rosy?jak rozwiązać zapachy w restauracji? etc. Grupa bałwanów chce abyśmy ZA DARMO rozwiązywali ich problemy - po to aby jak ten głupek powyżej niszczył branże w ewidentny sposób. APELUJE - aby NIKT nie odpowiadał na takie głupie pytania!!
Jak ktoś się chce coś dowiedziec - to niech zadzwoni do specjalisty i się dowie (za pieniądze). Jak mnie coś w d..pie strzytka - to jak zapłacę doktorowi na wizycie lekarskiej- to mnie powie jaki lek mam wziąść i kupić w Aptece- CZEMU TUTAJ mamy przyszłym Klientom odpowiadać na pytania aby SAMI sobie zrobili?!
Koledzy - troche rozsądku !!!
Facet powinien zrezygnowac z tej pracy - aby jeden z WAS mógł znaleść porządny serwisowy kontrakt- a głąb niech zamiata korytarze (to dugresja nt faceta co sie pytał o ciśnienia oleju w sprężarce).
Wracamy do taśm klejących - CHCE wiedziec waszą opinie na ten temat
Gość: JasFasola
2003-12-21 00:00
Re: Taśmy do klejenia izolacji i kanałów wentylacyjnych
Temat taśm jest rewelacyjny!. NIGDY na ten temat tak na prawdę nie myślałem. Hmmmm. Szkoda ,że nic nie wiem na ten temat więcej. Jak potrzebuje kleić - to biorę taśmę i ją kleję- ale nigdy do głowy mnie przychodziło , że jej wartości klejenia mogą byc kiepskie ..(chociaż każdy wie, że się odklejają po pewnym czasie).
Na temat tych porad n aForum - to jak pomyśleć - to masz rację Wally. Dajemy dużo rad za darmo- a o to chyba nie chodzi. Nie widziełem portalu i forum lekarzy - gdzie dają porady za darmo!. Czas z tym skończyć!
Jak ktoś coś chce wiedzięć - niech dzwoni do nas - czyli specjalistów. A Studentów - niech szkoły uczą !!
Gość: nu
2003-12-21 00:00
Re: Taśmy do klejenia izolacji i kanałów wentylacyjnych
Wally,
wszystko OK. Kasa się liczy, ale czy Ty jesteś "The Best" i zawsze wszystko wiedziałeś ?. Daj namiar na siebie to dam Ci troszkę roboty za tę Twoją, upragnioną KASĘ- wykażesz się wiedzą i umiejętnościami. No jak ?
Gość: Karbon
2003-12-22 00:00
Re: Taśmy do klejenia izolacji i kanałów wentylacyjnych
Serwus ! Masz wiele racji Wally. Pytania na forum w większości są są głupawe. Typu szukam informacji nt. Klimatyzacji do pracy magisterskiej :)))))))))))) huahuahua. Co ten gość przez 5 lat robił ??? Albo ta wentylacja w nogawce. Niestety nie unikniesz tego typu pytań i nie powstrzymasz tego typu forum. Wszystko zależy od Admina (czytaj właściciela serwisu) a ten z tego żyje. Durne posty powiny być usuwane. Problem nie dotyczy tylko branży instalacyjnej. Coraz więcej jest serwisów, publikacji, książek, poradników typu "Budowa domu w weekend". Ale takie są trendy i tak jest na całym świecie. Rozwiązaniem jest ignorowanie tego typu pytań lub posłanie pytającego na drzewo. Warto byłoby powołać forum tylko dla ludzi z branży. Masz NIP i odpowiedni REGON, prowadzisz działalność instalacyjną i forum po odpowiednim logowaniu jest dla ciebie. Do tego odpowiedzi udzielają przedstawiciele producentów, stowarzyszeń, specjaliści itd. Wcześniej czy później takie forum czy serwisy powstaną. W tej domenie bądź innej, a wtedy wentylacja com.pl obudzi się z ręką w nocniku. Nie da się pogodzić serwisu dla zwyłych ludzi(użytkowników) z serwisem dla tych którzy z branżą związani są zawodowo. Pozdrawiam.
Gość: Gnom
2003-12-22 00:00
Przyganiał kocioł garnkowi
Wally, sam przodujesz w udzielaniu rad. Co jest najlepsze do usuwania dymu ? Jak zwentylować pub ? Jakie kanały zastosować ? Kto produkuje filtry absolutne ? Dlaczego wtedy nie napiszesz żeby klient nie zawracał głowy tylko poszedł do projektanta ? Jeśli chcesz utworzyć forum o ograniczonym dostępie to proszę zrób to, nikt Ci nie broni, tak samo jak nikt Ci nie zakazuje ignorowania naiwnych pytań. Tak naprawdę to nie wiem po co czytujesz i pisujesz na tym forum, masz przecież swoje prywatne forum na stronie KOSS. To prawda, że często pytający wykazują się skrajnym lenistwem, że odpowiedzi na niektóre pytania łatwo znaleźć w internecie. Jednak każdy ma prawo zdobywać wiedzę w dowolny sposób a inny mają prawo odpowiadać na takie pytania nawet za darmo. Mają nawet prawo doradzać bzdury bo nikt nie bierze pieniędzy za rady więc nie bierze też odpowiedzialności. I w końcu Ty Wally masz prawo komentować te pytania i odpowiedzi nawet w sposób prostacki używając niewybrednych epitetów rodem z meliny. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że gdyby to forum było zamknięte byłbyś pierwszą osobą do odstrzelenia. Niektórzy pytający muszą być niemile zaskoczeni , gdy w odpowiedzi na swoje czasami banalne pytania dostają stek wyzwisk. Widzisz Wally, kulawy wie że nie ma nogi, ślepy wie że nie widzi ale prostak nie wie że jest prostakiem. To że odniosłeś sukces finansowy (którego Ci szczerze gratuluję) nie zmiena tego faktu. Przeceniasz też swój wkład w rozwój wentylacji w tym kraju. Tak naprawdę to jesteś pchełką w porównaniu do polskich producentów prawdziwych central. Nie wierzę, że skłonię cię do zmiany zachowania, widomo "czym skorupka za młodu..." tym niemniej apeluję do Ciebie, żebyś się czasami zastanowił nad poziomem swoich wypowiedzi. Z bożonarodzoniowymi pozdrowieniami. Gnom
Gość: mieczysław matusiak
2003-12-22 00:00
młodość
młody jesteś w branży jak nie wiesz kto dostarcza nam do czytania te urocze polemiki drogi nu-pagadi
Gość: nu
2003-12-22 00:00
Re: młodość
owszem, jestem młody w branży instalacyjnej (wentylacja) jednak troszkę spędziłem pracując przy serwisie chiller'ów wody lodowej McQuay, Trane, York i Carrier. Niedawno zająłem się śledzeniem wypowiedzi na forum i .... to jest żałosne Panie Mieczysławie. "Jeden" wyszydza "drugiego" przechwalając się za ile kasy sprzedał. To jest śmieszne. Która z liczących się na rynku firm publicznie przechwala się ile zarobiła ?. Drugą sprawą, którą zauważyłem jest samouwielbienie niektórych pisujących tu fachowców. Czy kilka lat temu byli tacy dobrzy w fachu czy tylko w "gadce"?. Ja potzrebuję nawiązać współpracę firmą, która chce i potrafi budować nietypowe (technologiczne) układy chłodniczo- klimatyzacyjne ale moje poszukiwania jak na razie od dwóch miesięcy spełzły na niczym. Było kilku mądrych, ale się wyłożyli. Moim zdaniem nie powinno się skąpić wiedzy jaką się posiada (chyba, że jest ona cząskowa). Dzięki, ale chyba nie chcę się dowiedzieć kto dostarcza te żałosne polemiki, bo facet ? wygadany może jest ale jak to ujął Gnom (bardzo słusznie zresztą) cyt "prostak nie wie, że jest prostakiem"!!!.
Gość: mieczysław matusiak
2003-12-23 00:00
Re: Re: młodość
Mamy dobrego projektanta tych instalacji,napisz dane i powołaj się na mnie jurek@aspol.com.pl
człowiek gadatliwy ale profesjonalista.
Koss zrobił wiele dobrego dla wentylacji,
we wprowadzaniu nowych technologii , dopiero potem zabiła go megalomania,
szkoda że kończy jak kończy.
Przyznam Ci tylko ,że dla niektórych wypowiedzi Wallego i Gnoma otwieram codziennie ten portal.
Pozdrawiam
Gość: Wally
2003-12-23 00:00
Re: Re: Taśmy do klejenia izolacji i kanałów wentylacyjnych
Mamy tutaj takich thebestciaków jak Gnom- jak on szuka pracy - niech weźmie. Ja tylko staram sie wsadzić kij w mrowisko.
No a co z tymi taśmami? Nic nie powiedziałeś na ten drażliwy temat?
Gość: Wally
2003-12-23 00:00
Re: Re: Re: młodość Mietka minęła a nu jeszcze go trzyma
Panowie!!. Mieliśmy rozmawiać o TAŚMACH !! A jeden i drugi bzdety opowiada!. Wracając do Waszych bzdetnych wywodów -Tak to prawda dużo na polu wentylacji zrobiłem i kiedy ja sie tym bawiłem - wielu z was jeszcze kozły na trzepaku wywijało - DLATEGO mnie dziwi ,że wielu raczkujących chłopców (Gnom także) w ogóle sie wypowiada na te tematy i od prostaków nazywa mnie - kiedy powiedziałęm mu , że SZACUNEK do wiedzy jest wiekszy niż do osoby. A wiedzą Panowie - to nie nauka jak obchodzic się z Chilerem - ALE GO ZROBIĆ!. Jak NU zrobi sam i sprzeda tego dużo - to może wejść do mojej ligi. DLACZEGO powiedziałem ,że sprzedaje central za 200 tys /m-c? Poniewaz chce uciąć dyskusję MĄDRALI , takich jak Gnom i innych - co wiedzą więcej - ale nie moga sprzedać ANI JEDNEJ. Pleść głupoty może każdy - jakie dobre ma centrale - a sprzedać to już INNA sprawa?. Ja spzredaje - INNI dyskutują...więc piszcie o swoich cudeńkach - a ja będe nadal sprzedawać...
Więc co z tymi TAŚMAMI ? - macie swoje doświadczenia i opinie?Chciałem zacząc NORMALNY i konstruktywny watek- a tu co? znowu PLOTY!
ps
Nu jak siedzisz w chillerach - to powinieś używać koss-olu jeśłi wiesz co to jest. Ułatwi ci to życie w serwisie.
p.Mietku - jak skończę... - to Pan się może dowie - ale może to być trochę dłużej niż Pan pożyje. Na razie widzę ,że Pan leci po równi pochyłej w coraz gorszych firmach Pan sie zatrudniasz!
A propos - spzredaje Pan taśmy? - bo warto wiedziec czy dobre czy też badziewie?
Gość: Wally
2003-12-23 00:00
Do karbona- Taśmy do klejenia izolacji i kanałów wentylacyjnych
No nareszcie Karbon powiedział coś z sensem i w pełni sie z nim zgadzam. Na Forum mamy za dużo kaszy z grochem. Szkoda Karbon, że NIC nie powiedziałeś na temat taśm?.Chciałem wiedzieć JAKA jest opinia Was ,czyli Instalatorów, na temat taśm klejących do izolacji i kanałów wentylacyjnych. Pytanie zadałem nie bez kozery - bo jam ma własną opinię - ale jak ja powiem TERAZ , to Gnom i jemu podobni ogłoszą mnie prostakiem i megalomanem i że się szarogęszę.
ps
Każdy boi sie coś powiedzieć, bo np. taki jak Gnom beletrystyke liznął i wie co to taśma - ale na budowie kanałów łapami nie instalował i izolacji nie oklejał..
Gość: Wally
2003-12-23 00:00
Re: Przyganiał kocioł garnkowi Gnoma
Powiedziałm Ci Gnomie, że nie będę z Tobą polemizował, ponieważ ZAWSZE w swoich pseudo-elaboratachnie NIE stosujesz zasady równości w swoich dyskusjach. Podajesz przykłady z poziomu A, a porównujesz je do poziomu B. Carrier czy Trane są dużymi firmami - ale NIE robią np. kratek wentylacyjnych - czy to ich deklasyfikuje jako firmę?. Bo mnie tak włąsnie traktujesz. Dla Ciebie, ponieważ ktoś jest lepszy w czymś tam w produkcji , a ja nie, to znaczy,że jestem neptek i nalepiej w krzaki ze mną. Inni Produceni w kraju robią INNE rzeczy niż ja - JA robię dobrze w mojej dziedzinie - a oni dobrze w swojej. Jakoś tego właśnie nie potrafisz zauważyć i docenić. Oczywiście doceniasz innych ale nie mnie, ponieważ w jakiś pokrętny sposób - na mnie można wchodzić jak kulawa koza na drzewo - a innych się boicie - bo albo wam przykręcą kurek - albo pracę się straci. Ze mną jest wolna amerykana. Ja NIC nie mam do innych ani inni do mnie. My producenci z innych branż - Nie porównujemy się - bo nie ma takiej możliwości. (Chociaż tacy jak ty - ciagle mają takie zapędy..). Każdy z nas pracuje na innych poziomach sił wytwórczych i możliwości. np; VTS to nie KOSS i żaden z nas nie robi tego samego. VTS nie potrafiłoby zrobić takich kanałów wentylacyjnych- jak ja ich central . Ja osiągnałem szczyt technologiczny w produkcji kanałów wentylacyjnych - inni w produkcji kratek wentylacyjnych, czy dużych central. Czy oni są lepsi?, a ja gorszy? lub vice versa? Gnomie - Ty po prostu masz malutki wizjer w swojej główce , cienki horyzont, jesteś niedoświadczonym gadaczem i nawet nie staram się Ciebie przekonać - jesteś po prostu tępy w dziedzinie produkcji i nie zdajesz sobie sprawę, jak swoim pisaniem objawiasz się jako abnegat techniczny. Ty Gnomie czytasz literaturkę (przepraszam beletrystykę) - kiedy inni opracowywują technologie produkcji , narzędzia, maszyny, technki MRP, ISO-9001;2000. Ty Gnobie żyjesz w świecie literek i karteczek! NIC nie wiesz jak się organizuje produkcję wielko lub małoseryjną, oblicza statystyczne błędy i tolerancje wyrobów i części. Prawdopodobieństwa wadliwej serii , badanie póbek materiałówych i szukanie nowych materiałów i technologii- celem potanienia kosztów produkcji i bycie bardziej kompetetywnym na rynku. Dam Ci przykłąd; czy wiesz ,że ilość godzin na wyprodukowanie centrali rekperacyjnej CR-1 (1998) do typu VX -(rok 2001), zmnijeszyła się 20-krotnie!. Teraz wiesz DLACZEGO np. mogłem obniżyc cenę?. Ponieważ zastosowałem NOWE technologie produkcji, które SAM wymyśliłem!. Dla mnie to jest sukces zawodowy - zmniejszyć czas montażu!I kiedy widze te stare konstrukcje rodzimej produkcji (np. Pro-Vent, etc) - to ja wiem DLACZEGO jego są droższe ( bo mogę ocenić poziom technologiczny jego produkcji)- a TY nie - bo Ty tylko widzisz nalepki na centrali , jej kolorystykę iogólny obrazek. A wymadrzasz się okrutnie!!, czego TY ni ewiesz nt central rekuperacyjnych - i co to powinny one miec i jak a jest dobra i jaka jest zła.Więc kiedy JA czytam takie wymądrzenia- to zalewa mnie żółć - to WY nic nie wiecie i do czasu kiedy wam palcem nie wskaże o co chodzi - to będziecie bredzić w kółko to samo.
Jeśłi JA jestem ekspertem w produkcji kanałów wentylacyjnych na światowym poziomie technologicznym - to nie mogę być ekspertem i producentem np; chillerów - jedno z drugim się nie trzyma kupy. Ale Chilery nie są najważniejsze, ani też moje kanały- to Ty własnie starasz się ustawić sztuczną granicę i poziomy , których nie ma. Ja mogę najwyżej się mądrzyć na stronach - czego to ja nie wiem nt chillerów (ale tak naprawdę, to wiem tylko informacje katalogowe, a nie producentckie). Jeśli ja produkuje centrale rekuperacyjne najwyższej jakości (to jest moja producenta opinia) i nie kopiowalnej technologii ich produkcji - to nie oznacza ,że jestem specem od chillerów i central o wydajności np;100 tys m3/h lub więcej - ALE na pewno wiem bardzo dużo nt central rekuperacyjnych - BO JE PRODUKUJE Gnomie!. Co TY możesz właściwie wiedzieć nt central ??. Tak,że jak widzisz, IEDZA wychodzi od ŹRÓDŁA! od twórcy ! Więc skąd żeś ty spadł?. Nie porównuj mnie z innymi firmami głąbie, bo tego nie potrafisz i nie jesteś w stanie (od tego są rzeczoznawcy) - TYLKO porównaj się ze mną TY - JA. Co ty zrobiłeś dla dobra Polski i jej wiedzy technologicznej- i co Ja zrobiłem dla dobra Polski i jej wiedzy.
Kiedy (Ty i Ja) zaczeliśmy krucjatę na polu wentylacji i jakie duże projekty budowlane ukończyliśmy i jakie mamy ukończone uczelnie?.
Jakie ciekawe technologie stworzyliśmy (lub wdrożyliśmy) i czy mamy udane produkty na rynku (nie mówmy o sprzedawaniu importu - bo to nie nasze)Co żeś ty gadaczu, od n-tej potęgi, w życiu osiągnał ciekawego? Bo MÓJ życiorys to zna każdy!. Za osiągnięciami ZAWODOWYMI zawsze przychodzą pieniądze!. To jest prawda od czasu Fenicjan (mówimy o kasie). Sukces finansowy SAM nie przychodzi - Ja swoje zarobiłem ciężką pracą - ale też i moją wiedzą. To , że Cię stać na komputer i modem - to jeszcze za mało synu, abym musiał na twoje poniżające listy więcej odpowiadać....
ps
NADAL Gnomie NIC nie powiedziałeś nt taśm. Zataśmowało cię?
Bo kiedy ja wygłoszę swoją opinię na Forum - to jest to "moja megalomania" lub beletrystyka - kiedy natomiast Ty Gnomie i inni podobni - coś powiedzą - to poważna dyskusja...doświadczonych inżynierów (pisarzy)
Gość: mieczysław matusiak
2003-12-24 00:00
Odpowiedź dla Pana Prezesa
Mamy pełen magazyn w ciągłej sprzedaży (cały asortyment holenderskiej firmy Dec np przewody elastyczne do fi 500 mm i Spiro do 1200 a i taśmę AL w tym wysokotemperaturową również ). Co do porównania firmy, w której pracuję i Pana firmy oceniają nas Klienci.
Pozdrawiam i dodam, że bardzo lubię czytać Pana wypowiedzi również na Pana firmowej stronie.
Spokojnych Świąt Panie Prezesie.
P.S. Macie jeszcze jakąś rolkę taśmy izolacyjnej na stanie w Łodzi ?
Gość: mieczysław matusiak
2003-12-24 00:00
Do Gnoma
Odpuśc Prezesowi, ma dość kłopotów ze swoją firmą .Spokojnych Swiąt
Gość: Gnom
2003-12-24 00:00
Re: Do Gnoma
Dziękuję i nawzajem. Każdy ma kłopoty ale to nikogio nie upoważnia do bluzgania epitetami, wiedza , majątek ani zasługi dla ludzkości nie uprawniają do takiego zachowania. Niech Pan zwróci uwagę, zaczął temat niby techniczny i w pierwszej wypowiedzi już zdążył obrazić parę osób i potem dziwi się że nie rozmawiamy na temat taśm. Ręce opadają. Mi osobiście nie wydaje się aby słownictwo Wallego dodawało kolorystyki temu forum. Przeciwny jestem cenzurowaniu wypowiedzi, bardziej liczę na reakcje innych czytelników.