Gość: BKrzycho
2008-05-25 00:00
Stuki sprężarki w megane scenic
Witam wszystkich
Jestem pierwszy raz na tym forum i mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać mój problem. Polega on na tym, że w moim samochodzie są słyszalne cykliczne głuche stuki dobiegające z okolicy sprężarki klimy. Po wyłączeniu klimy nie słychać ich. Stuki te mają charakter zanikający, tj po kilkunastu stuknięciach zanikają po czym ponownie powracają. Słyszę ich na wolnych obrotach silnika. Na wyższych nie wiem czy są ponieważ hałas silnika jest głośniejszy. Został odessany czynnik w ilości 450g po czym ponownie napełniony układ w ilości 780g. Przy tym dodano 50ml oleju. Po rozłączeniu przewodu po filtrze (bo tam było najłatwiej)sprawdziłem czystość oleju- nie zawiera opiłków metalu, jest czysty. Po uruchomieniu klimy ciśnienia HP i LP są prawidłowe. Klima (sterowana klimatronikiem)pracuje prawidłowo, schładza ok. Parownik jest czysty i odgrzybiony, filtr kabinowy jest wymieniony. Co może być powodem takich hałasów? W pobliskich serwisach doradzają abym wysłał sprężarkę do regeneracji.
Gość: radekklimat
2008-05-25 00:00
Re:Stuki sprężarki w megane scenic
moga to byc stuki łozyska sprzegła, moze byc tarcza samego sprzegła uszkodzona badz tez łozyska w kompresorze
zdejmij pasek napedzajacy kompresor i sprawdz czy nie ma luzów bocznych koło pasowe
Gość: jhfdf
2008-05-25 00:00
Re:Stuki sprężarki w megane scenic
Witaj
Może te te stuki to poprostu cykliczne włączanie sie sprzęgła elektromagnetycznego załączające sprężarkę na pracę. Zaobserwuj czy te stuki są równoznaczne z włączeniem sie sprężarki (patrz na koło pasowe sprężarki paskiem napędzane z silnika, jak sprężarka nie pracuje to zewnętrzna część koło sie obraca a wewnętrzna nie - a jak ma pracować to obie części sie obracają.
Nie wiem czy w sceniku da sie zaobserwować koło bo nie miałem do czyneinia z renówkami
Gość: BKrzycho
2008-05-25 00:00
Re:Stuki sprężarki w megane scenic
Na początek dziękuję za zainteresowanie się moim problemem.
Stuki o których piszę pojawiają się i zanikają na załączonym sprzęgle (klima pracuje) a często po ok 2-3 sek. od momentu samego załączenia się sprzęgła. Luz koła pasowego sprawdzę we wtorek i dam znać.
Gość: BKrzycho
2008-08-15 00:00
Re:Stuki sprężarki w megane scenic
Wymiana sprężarki wyeliminowała stuki.