Gość: rambo_amadeus
2004-06-22 00:00
Split LG-przegląd okresowy?
Witam,
mam taką 12-ke od dwóch lat i jak do tej pory chodzi bezbłędnie.
Problem w tym że zdaję sobię sprawę że dwa razy do roku powinna być poddana przeglądom ale niestety nie zrobiłem tego ani raz,jedynie czyszczenie części wewnętrznej.
Czy taki zabieg można samemu zrobić,w jaki sposób,z czym(pomijając srodki chemiczne do tego potzrbne)?
Czy cena 250zł ile mi żąda gość na fuchę(zajmuje się tym na codzien w dużej krakowskiej firmie) ze wszystkim,jest ceną wisoka,niską,normalną bo może by to zlecić komuś?
Jakiś link czy namiary do wykonawców tych że przeglądów też mile wydziane jak i odpowiedzi typu know how gdy bym się jednak sam na to zdecydował.
Z góry dzięki za każdą podpowiedz,pozdrawiam.
Gość: ion
2004-06-23 00:00
Re: Split LG-przegląd okresowy?
a to zależy wszystko co się chce uzyskać przez zlecenie takiego przeglądu. Ogólnie przegląd typu przetarcie szmatą i sprawdzenie czy gaz nie uciekł jako zlecona usługa ma sens taki sobie za takie pieniądze - warto sprawdzić co w tej cenie firma oferuje choćby jakąś gwarancję okresu poprawnej pracy urządzenia w ramach rękojmi. Ale trudno to oceniać ktoś może wziąść 50 i przysłać sprzataczkę z miotłą a ktoś weźmie 250 i wykona robotę kompleksowo choćby z zaleceniem LG co do kontroli zaworu bezpieczeństwa sprężarki itp.
Tak czy inaczej jeśli już się ktoś decyduje na przegląd to raczej wybierać konkretny, uczciwy i fachowy a nie ten najtańszy.
Gość: klimaro
2004-06-29 00:00
Re: Re: Split LG-przegląd okresowy?
Witam!
Przegląd okresowy to nie tylko przetarcie szmatką, ale przede wszystkim kilka pomiarów, m.in. ciśnienia freonu, temp. powietrza na wylocie, itp. Co do ceny jeśli klimatyzator znajduje się w Krakowie możemy to wykonać za 150-200 zł.
podaje e-mail pod którym można się z nami kontaktować: biuro@klimaro.com.pl