Gość: max
2009-12-18 00:00
Silnik wentylatora
Mam dwa wentylatory podlaczone z jednego obwodu. Oba wentylatory maja odzielne wlaczniki. Oba wentylatory pracuja "prawie" identycznie przy takim samym przeplywie powietrza i stracie cisnienia. Poczatkowo zainstalowane byly 0.5kW silniki, ale jeden po okolo 3 godzinach rozlaczal sie. Wymieniony zostal na wiekszy 0.7 kW (zakladajac ze strata cisninia w jednym z kanalow jest wieksza stad mozliwe przegrzewanie) ale problem dalej nie ustepuje. Pomiar podczas pracy to 4.7 amp i przy starcie nie osiga maximum czyli 5.1 amp. Dodam ze po zrestartowaniu silnik znowu pracuje przez okolo 3 godziny i sie rozlacza.
Jakies sugestie co moze powodowac takie zachowanie?
Pozdrawiam
Gość: mirek
2009-12-18 00:00
Re:Silnik wentylatora
przy wymianie silnika zwykle wymienia się wyłącznik silnikowy lub zmienia się nastawę na wyłączniku.pomiar prądu cęgami nie jest zbyt dokładny.
Gość: max
2009-12-22 00:00
Re:Silnik wentylatora
Z tego co mi wiadomo wylacznik silnikowy zostal wymieniony razem z silnikiem.
Pomijajac pomiary, nie wyglada zeby silnik wogole sie przegrzewal,bo po zrestartowaniu znowu pracuje przez okolo 3 godziny.
Wyglada na jakies uszkodzenie powodujace co 3-godzinne rozlaczanie, ale co to moze byc?
A moze trafila sie felerna seria wylacznikow silnikowych i zastosowanie silnika innego producenta rozwiazaloby problem. Ach ta chinszczyzna...
Gość: mirek
2009-12-22 00:00
Re:Silnik wentylatora
dla tego silnika powinien być wyłącznik o zakresie 4,0-6,3 A .fabryka ustawia prąd na 4A (najmniejszy zakres)wyłączniki zwykle nie mają autoresetu.może być potrzeba zmiany nastawy.