Gość: Krzysztof
2009-01-27 00:00
Schematy hydrauliczne do central i innych urządzeń w programie Instaltherm HCR
Witam
Czy ktoś może korzystał z tych schematów które są w programie? Bo zastanawiam się czy w końcu dobrze liczą i potrzebuje info w tej sprawie.
http://www.instalsoft.com.pl/webv2/ /> "Węzły regulacyjne IMI w Instal-therm
Informujemy, że we współpracy z IMI International Sp. z o.o. (właścicielem marek TA i Heimeier), dodaliśmy w programie Instal-therm funkcję tzw. węzłów regulacyjnych - bloków zawierających jeden lub kilka zaworów, pompę i jeden lub dwa bypassy, realizujących zaawansowane funkcje równoważenia i strefowania wymagane dla dużych instalacji grzewczych i chłodniczych.
W odróżnieniu od analogicznych schematów, stworzonych z użyciem standardowo dostępnych w programie Instal-therm elementów (mieszacze, działki, zawory 2- i 3-drogowe, działki bypassu, pompy), węzły regulacyjne umożliwiają realizację według zasad zalecanych przez TA, funkcji programu związanych z:
* wyborem typu właściwego zaworu,
* doborem wielkości zaworu,
* określeniem optymalnego przedziału spadku ciśnienia na zaworze,
* określeniem właściwego ciśnienia pompy zawartej w węźle,
* obliczeniem autorytetu zaworu,
w oparciu o zastosowanie zaworów marki Tour&Andersson.
Węzły regulacyjne TA są aktualnie dostępne w następujących wersjach programu Instal-therm: w wersji firmowej IMI oraz w wersji InstalSoft, otwartej na wszystkie biblioteki. W wersji IMI są dostępne poprzez dedykowany pasek narzędzi lub poprzez wybór odpowiedniego do aplikacji schematu węzła z listy dla elementu "Mieszacz". W wersji InstalSoft dostępna jest tylko ta druga opcja (nie ma dedykowanego paska narzędzi).
Węzły można realizować w obiekcie rzeczywistym w dowolnym systemie rur i kształtek. W zestawieniu materiałów wykazywane są elementy węzłów: zawory i pompy. Ponadto najważniejsze wyniki obliczeń węzłów prezentowane są w specjalnej tabeli na osobnej zakładce.
Aby opisana funkcjonalność była dostępna, program musi być zaktualizowany do wersji 4.6 o Rev = 4.4 lub wyższym, a w liście użytych w projekcie katalogów zaworów muszą znaleźć się: "Schematy hydrauliczne TA" oraz "Tour&Andersson - zawory równoważące i regulacyjne "