Gość: Janis
2009-02-09 00:00
SFP
Czy maksymalna moc właściwa wentylatora (o której mowa w Rozporządzeniu z 6.11.2008)to właściwa moc wentylatora odniesionej do budynku SFP (o której mówi Norma 13779)? Czy to SFPe odniesione do wentylatora?
A jeśli do wentylatora to liczymy ją na podstawie warunków nominalnych (bo to moc maksymalna) czy projektowych jak SFPe?
A jeśli do budynku to jak odnieść się do ograniczeń w stosunku do wentylatorów nawiewnych i wywiewnych z Rozporządzenia skoro w budynku są oba rodzaje urządzeń?
Gość: longmen
2009-02-13 00:00
Re:SFP
witam,
nikt tego nie wie, nawet w ministerstwie nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć pacjent który to pisał - autentycznie - więc należy interpretować z korzyścią dla projektanta. Podobno są świadomi w ministerstwie że te zmiany do 75 do bubel prawny ale poprawienie bedzie trwało podobno ze dwa lata
Gość: Dobra rada wójka Józka
2009-02-13 00:00
Re:SFP
A ja wam radzę, róbcie tak jak sami uważacie. Problemik jest tylko jeden i malutki, że projektant musi umieć się obronić, że to co zrobił jest dobre chociaż niezgodne z głupimi przepisami...no i żeby się umiał bronić przed innym projektantem (którego do weryfikacji zatrudnił Inwestor) albo prokuratorem, prawnikami... powodzenia...bo Inwestorzy często zamawiają opnię u innych projektantów, o czym możecie nie wiecie...