Gość: Dona
2008-11-06 00:00
Rozbudowa domu mieszkalnego
Jak długo można rozbudowywać dom?. W 2000r. rozpoczęliśmy rozbudowę domu jednorodzinnego i w zasadzie do dziś jej nie zakończyliśmy i nie mieszkamy w tym domu. Jak długo jest ważny wpis w dzienniku budowy 2 czy 3 lata. Proszę podać także D.U. któru o tym mówi.
Gość: Maciej
2008-11-07 00:00
Re:Rozbudowa domu mieszkalnego
W ustawie Prawo Budowlane art. 37 mówi ze decyzja pozwolenia budowlanego wygasa jezeli budowa nie została rozpoczeta przed upływem 2 lat od dnia w którym decyzja stała sie ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niz 2 lata.
Wiem tez ze niedawno tj 22.08. 2008 wprowadzono zmiane wydłużająca czas w obu przypadkach do 3 lat. Niestety nie znam dokładnie podstawy prawnej.