Gość: AndrzejG
2007-03-03 00:00
Rekuperator a kotłownia
Witam
Zamierzam zamontowac w nowo budowanym domu instalacje wentylacyjną z rekuperatorem, projekt domu zakładał wentylacje tradycyjną czyli grawitacyjną i taką już wykonałem. Ciągłe zgłębianie tematu wentylacji i jej wpływu na nasze życie przyczyniło sie do "przewrócenia" kominów i wykonania nowej instalacji wentylacjnej. Urzadeń jeszcze nie wybrałem, ale jest ich całe multum na rynku i chyba cos sensownego da sie kupić. Zabrałem się do zaprojektowania tras i umiejscowienia samej centrali. Idealnym miejscem byłoby pomieszczenie gospodarcze, ale no właśnie ale łączy sie ono z kotłownią gazową i nie wiem czy to prawnie jest dozwolone. To taki pierwszy problem, a drugi jak rozwiązać problem wentylacji tego pomieszczenia?
W pomieszczeniu tym będzie stała pralka i suszyło się pranie. Nie wiem czy nadmuchiwać czy wyciągać, a może jedno i drugie?
To tak na dobry początek
Pozdrawiam i nie ukrywam, że oczekuje pomocy.
Gość: m
2007-03-03 00:00
Re:Rekuperator a kotłownia
kotlownia musi posiadac swoja wentylacje grawitacujna kanal nawiewny tzw zetka i komin wentylacyjny grawitacyjny. tak mi bynajmniej wydaje nie moze byc polaczona z wentylacja mechaniczna. wiec rozwiazaniem bylo by zrobienie szczelnych drzwi:) zapewne opisane to jest w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytulowanie. pozdrawiam
Gość: AndrzejG
2007-03-04 00:00
Re:Rekuperator a kotłownia
A czy wentylacja mechaniczna ma wpływ na kotły z zamkniętą komorą spalania?