Gość: krzysiek
2008-10-26 00:00
brak ciągu kominowego
witam mam problem z ciągiem kominowym mianowicie na piecu junkersa wyświetla się błąd a4 czyli brak ciągu,wentylacja jest obok pieca powietrze jest wdmuchiwane przez nią do tego pomieszczenia ale nadal nic montowałem wentylatorek i też nic ale gdy uchylam okno w pomieszczeniu obok to ciąg powraca. w każdym z pok jest wentylacja,w kominie jest rura kwasowa do pieca ok 110mm. piec był ostatnio czyszczony przez serwisanta i błąd pojawia się od tamtej pory nigdy wcześniej ten błąd nie wyskakiwał, ale spaliny odbijają, gdy piec jest wył to wlatuje przez niego zimne pow z komina.co może być przyczyną takiego zachowania.
Gość: kominiarczyk
2008-10-27 00:00
Re:brak ciągu kominowego
najlepiej zadzwonić do firmy kominiarskiej niech przyjadą i ustalą przyczynę, czy leży ona po stronie braku zachowania ciągłości dopływu powietrza zewnętrznego o natężeniu masowym wynikającycm z objętościowego natężenia ujścia powietrza wszytkimi kanałami kominowymi mieszkania, czy po stronie jakości wstawienia wkładku kwasoodpornego lub innych usterek kominowych.
www.kkp.pop.pl
Gość: S MARC
2008-10-27 00:00
Re:brak ciągu kominowego
Krzysiu wyrzuć na śmiecie plaskikowe okna i idź poszukć na śmietniku, takich starych drewnianych!A do tego czasu nie zamykaj, ani drzwi, ani okien!
Gość: PM Projekt
2008-10-28 00:00
Re:brak ciągu kominowego
Witam. Prowdopodobnie ma Pan niski budyek i komin nie wychoidzi poza kalenice dachu. W takim przypadku nadcisnienie powodowane różnica wysokosci komina i dachu wywołuje ciag wsteczny i wchodzenie zimnego powietrza do komina powodujac jednocześnie przydławianie palnika gazowego w piecu. Są dwa rozwiązania. Nasada komminowa firmy Darco powodujuąca stały ciąg grawitacyjny i zabezpieczenie komina przed ciagiem wstecznym. Druga sprawa to wstawienie w pomieszczeniach toważysżacych nawiewników okiennych firmy Aereco. Z drobną opłata mogę Panu pomóc w rozwiazaniu problemu. www.pmprojekt.com.pl
Gość: krzysiek
2008-10-28 00:00
Re:brak ciągu kominowego
dom ma wys ok 7-8m komin od dachuma ok 1m rura kwasowa wystaje z komina ok 0.3-0.4 . okna były wymieniane 1.5roku temu i nic takiego nie było, zastanawiam się czy nie wstawić okna w tym pomieszczeniu jest ono odizolowane nawet teraz uszczelnione nic nie daje otwieranie tych drzwi bo gdy drzwi nie było to ciągu też nie było, mała zagadka było i nie ma???
Gość: S MARC
2008-10-28 00:00
Re:brak ciągu kominowego
Krzysiu!
Od lat pierniczy się na konferencjach o patologii związanej z wentylacją. Ale, żeby saliny nie chciały wychodzić, to przyznaję Ci, to już przesada. Ale mam przed sobą Rynek Instalacyjny Nr.2 z 2000 r. Krzysiu żadne normy, artykuły, ani modlitwy nie pomogą na głupotę jaka jest w tej branży. Krzysiu zacznijmy od tego, że komin ma być murowany! A Ty co masz? Inne nie spełniają wymagań. Wiatr nie powinien niczego wspomagać , ani zakłócać. Już wtedy Prof Nantka pisał o mikroklimacie pomieszczeń z wentylacją naturalną ( która przez efekt cieplarniany - czyli rosnącą głupotę osób uprawnionych) awansowała do grawitacyjnej. Krzysiu, ty odkryłeś diałanie grawitacji jak Newton, tylko ż e w kominie! Skąd u licha twoje spaliny są cięższe, może kupisz sobie analizator spalin. A wtedy okaże się, że gaz ziemny ma za dużo rtęci?! Albo zajrzyj na wykresy Rys 2 str.46 i 3 str. 47 RI jak powyżej i zobacz jak naturalność, czy grawitacyjność komina zależy od kierunku wiatru. Można dać wspomaganie! Ale jak przesadzisz, to czy wtedy ci to cudo coś ogrzeje? Uważaj bo przy odwrotnym ciagu w junkersach z zapalarką piezoelektryczną woda często zimą zamarza! Ale jak otworzysz okno to masz działanie komina, o ile otworzysz na stronę nawietrzną, a nie zawietrzną! Ale przeciąg możesz wywołać otwierając okno z drugiej strony budynku! Krzysiu pamiętaj ustalenie strony do do właściewgo otwierania okna jeszcze nie są nawet w propozycji ustawy. Minie jeszcze kilkadziesiąt lat konferencji i jak ty sam zrobisz doktorat i habilitację z korzystania z junkersa, to może ci co ci radzą zrozumieją o co chodzi z opływem budynku. Krzysiu jeszcze pozostanie problem z wymianą powietrza wewnętrzego, który znika zimą jak masz otwarte okno, ale latem i to czesto nie pomaga! Pisano o tym już w XIX w! Ale o tym napiszę dopiero jak zrobisz habilitację!
Gość: kk
2008-10-28 00:00
Re:brak ciągu kominowego
S MARC - czyt. Smark i takie właśnie smarki z kompa Ci wychodzą. Może i masz coś rozsądnego do powiedzenia tylko tego nie mówisz wdając się w pseudofilozoficzne rozważania bełkotliwym językiem. Jak nie możesz pomóc to milcz!
Gość: ser-wis
2008-10-28 00:00
Re:brak ciągu kominowego
Jak się obiecuje napiwek, a potem brak, to tak się ma.
SKNERSTWO i dlatego ciągu brak
Gość: S MARC
2008-10-29 00:00
Re:brak ciągu kominowego
kk budowlane hamstwo z Ciebie przebija w każdym calu!
Ty jesteś tylko łasy na pieniądze! Krzysiu, to w budownictwie normalka, popatrz na ich rady. Zapłać, a coś ci wstawię, a czy to zadziała, to taki ma to w d... Twoje problemy ma teraz większość ludzi kupujących lokale, bo szkoły wypuszczają nie tylko debili, a nie fachowców. Powiedz miKrzysiu: Co można poradzić na dynamiczne działanie wiatru? Tylko zapytać się fachowo z której strony mam otworzyć okno, aby grawitacja w kominie była do nieba, a nie zgodnie z Prawem Newtona. Niestety w podanym numerze, o tym już nie było! Od wynalezienia plastikowych okien wciąż trwają dyskusje gdzie i jak zrobić dziurę, abyś nie przebywał jak w butelce. Jeśli palisz, to zrób eksperyment: otwórz korek i dmuchnij dymem , a potem zobacz czy sam wypłynie! Zobacz potem czym grozą spaliny na stronę www. zepiut. pl. ( to dla tych co palą drewnem i maja w kominie sadzę. Ty masz co prawda gaz, ale o komorach gazowych chyba słyszałeś? Pozdrawiam Cię męczenniku!
Gość: kk
2008-10-29 00:00
Re:brak ciągu kominowego
kk budowlane hamstwo z Ciebie przebija w każdym calu!
... bo szkoły wypuszczają tylko debili...
"hamstwo" się trochę inaczej pisze... ale przecież szkoły wypuszczają tylko debili :)
Gość: S MARC
2008-10-29 00:00
Re:brak ciągu kominowego
Żebyś ty kk znał się na opływie budynku, to nie dawał byś żadnych rad Krzyśkowi, któremu spaliny z junkersa walą na mieszkanie. Zacytuję wam z gazety słowa kominiarza ( mistrza!) po kolejnym zatruciu budynku pułapce: Gdyby to był piec węglowy, to lokatorzy od razu by zauważyli... Ale spalin gazowych nie widać. Najpierw zaproponowł dziurę w każdej łazience na korytarz dla poprawienia ciągu. Ale z uwagi na gapiów, to nie przeszło! A potem było o pomysłach: założono im nawietrzaki. Wieje z nich jak diabli. Zmodernizowano nawet kominy nasadami. Ale z ich kratek wentylacyjnych wciąż wieje. kk wiry nad płaskim dachem nie czytały o kalenicy! A tam gazecie chodziło o piec gazowy i łazienkę! No i ten wsteczny ciąg był uparty, bo nie liczył się ze zdaniem "fuchowców". Kolejny raz spaliny zaatakowały sypialnię. Mąż miał taki fajny nadmuch, że po kąpieli wyskoczył jak Praszek, ale ledwie odratował żonę! Masz rację kk, to nie jest debilizm, za coś takiego powinien być kryminał! Ale u nas każdy "fachowiec" można robić eksperymenty na ludziach! Krzysiu nie wiem ile kosztuje analizator spalin, ale jeden znalazłem i Ci polecę: Analizator ULTRAMAT 23 umożliwia pomiar do 4 komponentów gazowych jednocześnie: maksymalnie trzech składników pochłaniających promieniowanie podczerwone, np. CO, CO2, NO, SO2, CH4, R22 (CHCIF2) oraz czwartego składnika - tlenu O2. Krzysiu kolejnego błędu możesz już nie odczytać! Bo już zawartość 0.6 % CO, to poczujesz się tak szczęśliwy, bo to jest dawka śmiertelna. Aż 55 % HgCO we krwi! Dla jednej łazienki ustalono wzór del CO= 0.075 x t [%]. Krzyś się już nie odzywa, może nie zdążył? Krzysiu odezwij się! Kk, z uwagi na wady wzroku skorzystałem z korektora! Cham by się obraził, on tylko podglądał ojca, a nie mordował ludzi. Ten to nazywał się ...kk (dopisze). Krzysiu Ty zajrzyj do Ezechiela 12.2, już tam jest o wentylacji (pierwszy fachowy opis objawów niedotlenienia mózgu!) i budownictwie!
Gość: krzysiek
2008-10-30 00:00
Re:brak ciągu kominowego
komin jest murowany tylko ma wkład ze stali kwasoodpornej, jest to stary komin w którym palone niebyło z 20lat jak nie lepiej.ale może tak- pomieszczenie ma wymiary 2.8m wysokie 1.2m szerokie 2.5 dł otwór wentylacyjny jest na wys 2.2m i znajduje się koło pieca (piec wiszący),teraz zastanawiam się jak pomieszczenie jest szczelne to dopływ powietrza będzi na wys 2.2m gdybym zrobił dopływ powietrza przy podłodze to będzie rotacja tego powietrza, czyli na chłopski rozum na dole wpływa a na górze wylatuje czy to może być przyczyną?? i po zrobieniu tego zniknie mój problem??
Gość: uczeń
2008-10-30 00:00
Re:brak ciągu kominowego
weź chłopie podręcznik z fizyki z gimnazjum i nie zawracaj głowy
Gość: Lena
2008-10-31 00:00
Re:brak ciągu kominowego
A ja proponuje takie cos jak wentylator kominowy TI 17, do nabycia np w www.semifinland.pl. Dziala na 100%
Gość: kominiarczyk
2008-10-31 00:00
Re:brak ciągu kominowego
a ja proponuje abyś zgłosił się do rejonowego oddziału Korporacji Kominiarzy Polskich to Ci polecą specjalistę z branży kominiarskiej w twoim rejonie zamieszkania - masz junkersa z otwartą komorą spalania, więc wentylatory dachowe czy nasady hybrydowe, obrotowe odpadają. Dobrze jest zapoznać się z przepisami i trochę pomyśleć jaki wpływ na kierunek cyrkulacji powietrza w mieszkaniu będzie miało zamontowanie jakiegoś urządzenia wentylacyjnego czy jakiegoś wywietrzaka (nasady) na wylocie kanału kominowego: wentylacyjnego, spalinowego lub dymowego.
Trochę nie na temat, ale na wylotach kanałów dymowych nie można montować wentylatorów dachowych, bo jak wystąpi awaria wentylatora lub wyłączą dopływ prądu to drzemiący na kanapie domownik nie zatrzyma procesu spalania w kominku. Zapach dymu może Go obudzić ale nie musi i zaśnie snem wiecznym, więc może się to skończyć w Sądzie.
Przed kupnem czytajmy uważnie instrukcje i aprobaty techniczne, czy jest to dopuszczone do zastosowania takiego do jakiego chcemy to zastsować, gdyż diabeł tki w szczegółach.
pozdro.
kominiarczyk@rubikon.pl