Gość: IK
2009-04-27 00:00
Pytanie o nowy certyfikat
Przeczytałem coś takiego na stronie http://schik.pl i z lekka nie łapie, czy to z znów coś na wyciąganie kasy od firm instalacyjnych?
Informacje dla OPERATORA
Witaj Użytkowniku (Operatorze) urządzenia, instalacji chłodniczej bądź klimatyzacyjnej, klimatyzatora lub pompy ciepła !
W tej części serwisu znajdziesz wyjaśnienia wymogów ochrony środowiska i ograniczeń prawnych związanych ze stosowaniem chłodnictwa.
Przegląd obowiązków OPERATORA wynikających z prawa. >>>
Zapamiętaj:
główny cel nowych regulacji prawnych, to ograniczenie emisji szkodliwych dla środowiska czynników chłodniczych. więcej o ich szkodliwym oddziaływaniu >>>
Jeśli nabywasz lub już posiadasz urządzenie chłodnicze, klimatyzacyjne bądź pompę ciepła lub instalację zawierającą układ chłodniczy, niezależnie od ilości użytego czynnika, w świetle regulacji, jesteś OPERATOREM. Nowe prawo nakłada na OPERATORA szereg poważnych obowiązków. Warto też zapoznać się z propozycjami przepisów karnych.
Od chwili przyjmowania dostawy, czy nawet złożenia zamówienia dalszy tok postępowania musi być już zgodny z warunkami określonymi w przepisach. Przez dostawę należy rozumieć nie tylko gotowe urządzenie, ale też i wszelkie komponenty, których działanie zależy lub wpływa na czynnik chłodniczy.
Nie każdy może być dostawcą, instalatorem, serwisantem ! Wymagane są certyfikaty !
(Już od 4 lipca 2009)
Angażowanie do dostaw i prac montażowo-serwisowych przedsiębiorstwa bez certyfikatu stwarza zagrożenie grzywną pieniężną nie dla tego przedsiębiorstwa, ale dla OPERATORA.
Są do wyboru dwa wyjścia:
1. zapoznać się z nowymi regulacjami i je stosować, czuwając nad szczelnością układów, terminami przeglądów, itp.
2. skorzystać z usług firm posiadających Branżowy Certyfikat Jakości, które ze zrozumiałych powodów postępują zgodnie z nowymi wymogami i są na bieżąco poinformowane o warunkach prawnych, posiadają niezbędne uprawnienia zweryfikowane podczas procedury certyfikacyjnej.
Gość: adam
2009-04-28 00:00
Re:Pytanie o nowy certyfikat
Czyli jakie muszę mieć certyfikaty sprzedając (niestety wraz z dostawą) lodówki???
Gość: awax
2009-05-01 00:00
Re:Pytanie o nowy certyfikat
Lodówka,czyli "pojemnik wyłożony lodem" nie wymaga oczywiście
żadnych "szczególnych" certyfikatów ,jednak wszelkie urządzenia pracujące z czynnikami chłodniczymi w większości już wymagają przeglądów przez certyfikowane firmy.
Gość: jan
2009-05-01 00:00
Re:Pytanie o nowy certyfikat
Moim skromnym zdaniem to jak zawsze w polsce , tworzy sie przepis - ustawę i niech się dzieje wola nieba . Myślą mędrcy w białych rękawiczkach : co by tu , jak by tu , komu by tu , skąd by tu kasę i monopol . Nie wymyślili mędrcy jak tu pomóc , tylko rzucają kolejne kłody pod nogi i tak już cynicznie upodlonym przez państwo sektorze MP.
Gość: IK
2009-05-07 00:00
Re:Pytanie o nowy certyfikat
AWAX czy Ciebie przypadkiem nie wyje... z organizacji, która kasuje za jakiś certyfikat jakości? czy założona przez Ciebie organizacja też będzie zarabiać na jakichś certyfikatach?
jeżeli coś pomyliłem to przepraszam.
Gość: awax
2009-05-07 00:00
Re:Pytanie o nowy certyfikat
W tym cały problem,że nie zgadzałem się aby organizacja jedynie kasowała "za jakiś" certyfikat,a ściślej to nie organizacja kasowała.Co do tego czy mnie wyje... to zaczekajmy
na decyzję Wojewody i Sądu Gospodarczego.
Co do nowej organizacji (www.kcichik.pl )to zapraszam ,każdy może mieć wpływ na to co ona ma robić.Na stronie jest forum dostępne dla wszystkich bez jakiejkolwiek cenzury.
Pozdrawiam