Gość: Kosz
2012-04-01 11:56
Przeniesienie pieca dwufunkcyjnego o 2m
Witam,
Chciałabym przenieść piec dwufunkcyjny z komorą otwartą z łazienki do przylegającej do niej komórki lokatorskiej, z tymże komin (i piec pod nim) nie znajduje się na ścianie wspólnej (łazienki i komórki) tylko przeciwległej.
Szerokość łazienki w tym miejscu- czyli odległość pieca do ściany przylegającej do komórki to 1,6m, potem jest ściana o grubości 30 cm (nośna). W komórce znajduje się małe okno, ale nie ma wentylacji.
Komórka spełnia wielkościowe wymagania co do kubatury - 8.05 m3. Powietrze do pieca przeprowadziłabym rurą od okna – aby było jak najbardziej bezpiecznie. Mogłabym przeprowadzić przez łazienkę rurę kominową ze spadkiem 3 stopnie do odprowadzania spalin ponieważ komin w pionie ma aż 9m. Natomiast nie spełniam wymogu wentylacji pomieszczenia.
Poziomo nie można przeprowadzić komina grawitacyjnego..zresztą nie chciałabym się pozbywać wentylacji łazienki. Czy istnieje jakieś rozwiązanie.. a może można założyć tam piec z komorą zamkniętą (wówczas nie musiałabym się przejmować wentylacją komórki)?
Mam małe mieszkanie - 38m2, początkowo chciałam wymienić piec na taki z zamkniętą komorą spalania, ale są one raczej głośne i koszt takiej instalacji jest dosyć duży..piec znajduje się obecnie w odległości około 3m od łózka , stad przeniesienie pieca do komórki byłoby idealnym rozwiązaniem, plus miałabym więcej przestrzeni w łazience. A jeśli udałoby się zachować piec z otwartą komorą to wówczas miałabym pieniądze na remont łazienki – przy okazji przekucia instalacji przy przeniesieniu.