Gość: automacik1
2010-10-13 19:13
Przeciagnięcie wentylacji do aneksu kuchennego
Zastanawiam się nad kupnem małego mieszkania w którym chciałbym zamienic oddzielną kuchnię na pokój zaś kuchnię przenieść do salonu tworząc aneks kuchenny.
W mieskzaniu jest własny kanał wentylacyjny umieszczony w miejscu, które zaznaczyłem niebieskim kółeczkiem.
Aneks kuchenny chciałbym zrobić na ścianie salonu, którą zaznaczyłęm niebieska linią.
Moje pytanie jest takie jakie sa mozliwości poprowadzenia do ankesu wentylacji , ewentualnie jakie koszty wchodziłyby w grę ?

http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/ma5616_07.jpg
Gość: profil
2010-10-14 10:10
Re: Przeciagnięcie wentylacji do aneksu kuchennego
od niebieskiego kułeczka, do niebieskiej kreseczki możesz sobie położyć kanał wentylacyjny najlepiej kupiony w casto np tak z plastiku. jak sądzę żaden instalator - prawdziwy instalator nie bedzie chciał tego robić - za mała robota a jak masz płacić jakiemuś pseudo specowi - to jak sądzę lepiej zrobisz sam i masz problem rozwiązany.
Gość: MARWENT
2010-10-14 17:42
Re: Przeciagnięcie wentylacji do aneksu kuchennego
WITAM.
Można położyć kanały wentylacyjne pod warunkiem że założy Pan sufit podwieszany. Jest to jak najbardziej wykonalne. Pytanie tylko ile chce Pan na ten cel przeznaczyć?
Gość: gość
2010-10-18 11:30
Re: Przeciagnięcie wentylacji do aneksu kuchennego
a co z kanalizacją?
Gość: Ona
2010-10-18 13:03
Re: Przeciagnięcie wentylacji do aneksu kuchennego
Jeszcze chyba nie widziałam żeby ktoś na tym forum pomógł...
Jeśli w zamyśle jest to wentylacja grawitacyjna-nie ma szans by to zadziałało. Problemem będzie też przełożenie kanalizacji. Chyba łatwiej pod względem instalacyjnym będzie przełożyć kuchnie do pokoju na ścianę która graniczy z kuchnią. Ale to i tak wiąże się (o ile nie ma piecyka z otwartą komorą spalania) z zamianą wentylacji na mechaniczną (bezwzględnie również w łazience)