Gość: jojo
2008-04-09 00:00
Przechowywanie projektu
witam,
czy ktoś wie jak długo powinno sie przechowywać dokumentacje projektową? czy jest to gdzieś zapisane w normach, rozporzadzeniach itp.
Pozdrawiam
Gość: melasa
2008-04-10 00:00
Re:Przechowywanie projektu
od 50 do 100 lat. Jakiś czas temu oglądałem projekty sprzed II wojny światowej, z naszej branży oczywiście. Bo te architektoniczne to jeszcze dłużej
Gość: Tollo
2008-04-10 00:00
Re:Przechowywanie projektu
Boże, norma na trzymanie papierów ?
Autor dokumentacji nie musi (ale warto, bo to wygodne).
Właścicel obiektu musi mieć jego dokumentację. Nie wiem ile zyje Projekt Budowlany-jako jedyna oficjalna dokumentacja.
Gość: bud.
2008-04-13 00:00
Re:Przechowywanie projektu
do książki obiektu musi być wszelka dokumentacja dołączona
Gość: Archie
2008-04-14 00:00
Re:Przechowywanie projektu
Melasa masz niezły żart:) Jak na kobietkę to 10/10:)
Gość: melisa
2008-04-14 00:00
Re:Przechowywanie projektu
Archie twoja bytność na tym forum to wielki żart
Gość: KAZ
2008-04-21 00:00
Re:Przechowywanie projektu
W odpowoedzi na pytanie zgodnie z Dz.U. z 2003 r. Nr 120 poz. 1133 § 6. pkt 4
"Projekt budowlany sporządza się w 4 egzemplarzach z przeznaczeniem 1 egzemplarza do archiwum właściwego organu nadzoru budowlanego, 1 egzemplarza dla organu wydającego pozwolenie na budowę i 2 egzemplarzy dla inwestora."
Organy nadzoru budowlanego i oraganu wydajacego pozwolenie na budowę maja obowiązek trzymania dokumentacji projektowej do śmierci technicznej obiektu tzn. do np. rozbiórki. Niestety nie znalazłem tego zapisu w PB, ale jezeli mi się uda znaleźć ten pkt to dam znać który to. Autor projektu nie ma takiego obowiazku, ale to napisał już Tollo.
Gość: jojo
2008-04-25 00:00
Re:Przechowywanie projektu
ok autor nie musi, a czy firma projektowa również nie musi? czy projekty wentylacji które maja wpływ na zdrowie człowieka nie sa objęte wymaganiami dotyczącymi przechowywania dokumentacji przez wykonawcę?
Problem o którym pisze wynikł z blachego powodu, otóż w firmie której pracuje audytor ISO zakwestionował czas przechowywania dokumentacji (projektów), wspominał coś o 15 latach i że jest to zapisane w przepisach prawnych - pytanie w których :) (tego już nie powiedział)
Dziękuje za wszelkie informacje.